Доступність посилання

ТОП новини

Багатотисячний мітинг кримських татар відбувається в Сімферополі


У Сiмферополi вiдбувається всекримський жалобний мiтинг у зв’язку з 65-ми роковинами депортацiї з пiвострова кримським татар.

Його учасники вимагають ухвалити закон про відновлення прав депортованих і створити в Криму систему освіти кримськотатарською мовою.

За даними правоохоронців, в акції беруть участь до 15 тисяч осіб, а за даними лідера Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва – 25-30 тисяч.

Мітингувальники тримають кримськотатарськi нацiональнi прапори, державнi прапори України, перев’язанi жалобними стрiчками, а також плакати з написами «Криму – статус нацiонально-територiальної автономiї у складi України», «Вiдновлення iсторичної топонiмiї – повернення Криму справжнього обличчя», «Вимагаємо вiдновити статус кримськотатарської мови як державної».

На адміністративних будівлях Криму сьогодні приспущені прапори України й автономії.

«Вимоги не змінилися, тому що жодну з них поки не виконано. Ми вимагаємо ухвалення закону про відновлення прав депортованих, створення системи освіти рідною мовою, відновлення історичної топоніміки та повернення співвітчизників, які зараз перебувають за межами Криму», – сказав голова Меджлісу.

Мустафа Джемілєв уточнив, що зараз в автономії проживає близько 280 тисяч кримських татар. І ще близько 150 тисяч хочуть повернутися на півострів.

Сьогодні виповнюється 65 років з дня насильницького переселення кримських татар з території Криму.
XS
SM
MD
LG