Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари просять ООН і ЄС сприяти відновленню їхніх прав


Учасники всекримського жалобного мiтингу, присвяченого 65 роковинам депортацiї кримських татар, звертаються до мiжнародних органiзацiй, зокрема ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, iз закликом зробити все можливе для вiдновлення прав кримськотатарського народу.

Про це йдеться в резолюцiї, ухваленiй учасниками мiтингу.

Вони заявляють, що Українська держава за роки незалежності «не ухвалила жодного законодавчого акту, спрямованого на відновлення політичних, економічних, соціальних і культурних прав кримськотатарського народу». Це «є причиною збереження фактичного нерівноправ’я і дискримінації кримських татар», йдеться в резолюції.

Мітингувальники назвали депортацію 18 травня 1944 року геноцидом кримських татар, наслідки якого «не можуть бути подолані тільки зусиллями Української держави». «Сприяння у відродженні кримськотатарського народу має стати предметом особливої турботи і уваги ООН, Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних держав», – наголошується в документі.

Сьогодні, 18 травня, минає 65 років з дня насильницького переселення кримських татар з території Криму.

Зараз у Криму проживає понад 260 тисяч кримських татар, ще близько 150 тисяч, які живуть за межами автономії, хочуть повернутися на півострів.


XS
SM
MD
LG