Доступність посилання

ТОП новини

Росiя має сумнiви щодо платоспроможностi України


У Росiї є сумнiви щодо можливостi України розплачуватися за поставлений газ, заявив президент Росiї Дмитро Медведєв пiсля закiнчення самiту Росія-ЄС сьогодні в Хабаровську.

«Партнери в цiй ситуацiї допомагають своїм партнерам, i ми готовi допомогти Українськiй державi, але хотiли б, щоб значну частину цiєї роботи взяв би на себе також Європейський Союз, тобто тi країни, якi зацiкавленi в надiйностi та безпецi енергоспiвпрацi», – наголосив Медведєв.

«Я звертався до наших партнерiв щодо цього i запропонував їм ще раз проаналiзувати можливостi з постачанням газу до України», – зазначив російський президент.

За його словами, наразi закачаним до пiдземних сховищ України має бути досить великий об’єм – близько 19,5 мільярда кубометрiв газу, а це коштує понад 4 мільярди гривень.

«Якщо в української сторони є грошi – це добре, але в нас є сумнiви щодо платоспроможностi цiєї країни», – пiдсумував президент РФ.

Нині НАК «Нафтогаз України» разом із російським «Газпромом» розробляють механізм, відповідно до якого НАК буде накачувати газ у підземні сховища в 2009 році за рахунок частини коштів, які будуть отримані від транзиту російського газу в майбутніх періодах.
XS
SM
MD
LG