Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв: ЄС не переконав Росію у вигодах «Східного партнерства»


Європейський Союз поки що не переконав Росію у вигодах проекту «Східне партнерство». Як повідомили у прес-службі Кремля, про це заявив сьогодні у Хабаровську президент Росії Дмитро Медведєв за підсумками саміту Росія-Євросоюз.

«Нас бентежить, що з боку деяких держав робляться спроби використати цю структуру як партнерство проти Росії», – сказав Медведєв, зазначивши, що не має на увазі керівництво Європейського Союзу, йдеться про інші держави.

«Є різні приклади. У нас є партнерські відносини, наприклад, з Північноатлантичним блоком. Незважаючи на спеціальну форму відносин, при випробуванні цих відносин ця форма показала свою слабкість. І спроби зараз відновлювати взаємовідносини між Росією і НАТО натрапляють на досить значні складнощі», – сказав Медведєв.

Зі свого боку, президент головуючої в Євросоюзі Чехії Вацлав Клаус заявив: ЄС запевнив Росію у тому, що програма «Східне партнерство» – «заради чогось позитивного і що це партнерство не проти когось, і тим більше – не проти Росії».

До програми ЄС «Східне партнерство», ухваленої за ініціативою Польщі й Швеції і затвердженої 27 країнами ЄС у грудні 2008 року на саміті в Брюсселі, входять Азербайджан, Білорусь, Україна, Вірменія, Молдова і Грузія.

Програма передбачає тісніше партнерство цих країн з ЄС в економічній і політичній сферах.

XS
SM
MD
LG