Доступність посилання

ТОП новини

Мустафу Джемілєва висувають на Нобелівську премію


За висунення голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва претендентом на здобуття Нобелівської премії миру за 2009 рік проголосували всі без винятку делегати Всесвітнього конгресу, який відбувається в Сімферополі.


Ініціатори такого кроку – представники кримськотатарської діаспори з Польщі, Туреччини і Румунії – вважають, що лідер Меджлісу зробив великий внесок у мирне і безпрецедентне повернення кримськотатарського народу на свою історичну батьківщину – до Криму. На їхню думку, за багатолітню дисидентську і правозахисну діяльність, за тривалу боротьбу та організацію повернення кримських татар з місць депортації та відстоювання прав співвітчизників мирними методами Мустафа Джемілєв гідний найвищого міжнародного визнання.

65-річний Мустафа Джемілєв відомий як активний борець за права кримських татар, виступав проти радянського репресивного режиму, за що майже 14 років провів в ув’язненні та у засланні. З 1991 року очолює Меджліс кримськотатарського народу. Народний депутат України від блоку НУНС, лауреат Премії ООН імені Нансена.

19 травня в Ханському палаці Бахчисарая в Криму розпочав роботу перший Всесвітній конгрес кримських татар. В його роботі беруть участь понад 800 делегатів і гостей з 12 країн світу. Сьогодні Конгрес завершує свою роботу в Сімферополі.

XS
SM
MD
LG