Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс просить Ющенка та Тимошенко виконати обіцянки про виділення землі кримським татарам


Голова Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв і його перший заступник Рефат Чубаров висловлюють стурбованість станом здоров'я кримських татар, які беруть участь у пікетуванні будівлі Кабінету Міністрів і оголосили голодування з вимогою виділити землю в Криму для потреб репатріантів.

Керівники Меджлісу додали, що ситуацією стурбовані також делегати та гості Всесвітнього конгресу кримських татар, який 19-22 травня відбувався на півострові.

«Просимо вас, шановний пане Президенте та шановна пані Прем'єр-міністр, вжити термінових заходів для виконання всіх попередніх домовленостей і ваших доручень та обіцянок щодо справедливого вирішення земельних проблем у Криму щодо наділення кримських татар землею», – мовиться в телеграмі Джемілєва і Чубарова.

Громадська організація «Авдет» вимагає передати кримським татарам 845 гектарів, які перебувають у сфері управління центральних органів влади. Акцію протесту перед будівлею уряду кримські татари почали в середині квітня.

15 квітня Юлія Тимошенко доручила міністру навколишнього середовища Георгієві Філіпчуку врегулювати проблеми пікетників – кримських татар. Прем'єр запропонувала міністрові вислухати їхні вимоги.

15 травня низка учасників акції протесту оголосила голодування.

Філіпчук повідомив, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища пропонує Кабміну виділити 27 гектарів землі в Криму для потреб татар.

22 травня координатори акції протесту закликали правозахисників втрутитися в ситуацію для врегулювання Кабміном земельного питання.
XS
SM
MD
LG