Доступність посилання

ТОП новини

Шеф СБУ відповів Януковичу щодо Голодомору


Голова СБУ Валентин Наливайченко в інтерв’ю Радіо Свобода категорично не погодився з заявою лідера Партії регіонів Віктора Януковича, що порушення кримінальної справи за фактом вчинення в Україні геноциду в 1932-33 роках є «провокацією».

«Називати це «провокацією», або втягувати політиків у цей процес є найнебезпечнішим, – сказав Наливайченко. – Що стосується тверджень політиків, то я б радив подивитись, з яких вони областей. Наприклад, Донецька область – це сотні населених пунктів, знищених голодом».

За словами Валентина Наливайченка, порушення кримінальної справи «не є кроком ні проти Росії, ані проти будь-якої іншої держави або народу. Геноцид походження з України захистить, у тому числі, й Російську Федерацію. Оскільки таким чином буде зрозуміло, що репресії були і на їхній території. І концтабори були переведені в Казахстан і Росію. Я впевнений, що слідчі і правоохоронні органи Росії якраз можуть підхопити таке розслідування наше, підтримати і вийти на власне розслідування, з’ясувавши, хто нищив цивільне населення в Росії мільйонами і в довгі строки».

У середу лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив з приводу порушення Службою Безпеки України кримінальної справи за фактом вчинення в Україні геноциду в 1932-33 роках , що «такi дiї не витримують жодної критики. Бiльше того, я назвав би таку постановку питання провокацiйною i безвiдповiдальною», – йдеться в заявi Януковича, поширенiй прес-службою Партiї регiонiв.

«Голодомор потрiбен нинiшнiй владi для того, аби й надалi погiршувати й без того поганi вiдносини з Росiйською Федерацiєю. Вiдомо, що для Росiї як правонаступницi СРСР ця тема є особливо чутливою», – зазначив лiдер регiоналiв.

Днями СБУ повідомила про порушення кримінальної справи за фактом геноциду в Україні в 1932-1933 роках, унаслідок якого загинули мільйони громадян.
XS
SM
MD
LG