Доступність посилання

ТОП новини

Україна вiдновлює експорт електроенергiї до Польщi


Постачання української електроенергiї компанiї Zomar S.A. (Польща), припиненi у груднi 2008 року, вiдновляться з 1 червня, повiдомила заступник директора держпiдприємства «Укрiнтеренерго» Iрина Тихончук.

«Постачання здiйснюватимуться за цiною, що перевищує оптову ринкову цiну на внутрiшньому ринку. Вiдновлення експорту до Польщi дасть змогу збiльшити завантаження наших електростанцiй в умовах зниження попиту на електроенергiю з боку українських споживачiв, а також збiльшити приток валюти до країни», – сказала Тихончук.

За її словами, тепер цiни на експортовану українську електроенергію до Польщi переглядатимуть щомісяця i визначатимуть за формулою, що враховує прогнозну оптову ринкову цiну, яку щомiсячно встановлює Нацiональна комiсiя регулювання електроенергетики України для внутрiшнього ринку, а також пiдвищувальний коефiцiєнт.

Ранiше цiни на українську електроенергiю, що надходила до Польщi, не були прив’язанi до прогнозної оптової ринкової цiни, яку встановлює НКРЕ, i визначалися пiд час переговорiв «Укрiнтеренерго» та Zomar.

Експорт української електроенергії до Польщі припинили в грудні 2008 року через відмову Zomar S.A., викликану різким падінням енергоспоживання всередині Польщі.

Вчора міністр палива та енергетики Юрій Продан повідомив, що Україна планує з 1 червня поновити комерційне постачання електроенергії до Білорусі, припинене з 1 липня 2007 року через те, що держконцерн «Бiленерго» не погодився на запропоноване українською стороною пiдвищення цін.
XS
SM
MD
LG