Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 04:41

Робітники колишньої «Криворіжсталі» не хочуть працювати за новим графіком


Профспілковий комітет ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відмовився погоджувати проект постанови адміністрації підприємства про скорочення робочого тижня.

Про це профспілчани заявили у відкритому листі Президентові, Прем’єр-міністрові, голові Верховної Ради, Генпрокуророві та іншим високопосадовцям, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Як зазначають лідери профоб’єднання, днями профспілка отримала проект наказу керівництва підприємства щодо змін умов трудового договору, за яким з 1 серпня на комбінаті запроваджують режим неповного, 3-денного, робочого тижня для робітників, що працюють за 5-денним графіком.

До наказу прикріплений зразок заяви робітника про його згоду працювати в нових умовах. За відмову підписувати адміністрація погрожує звільненням.

За підрахунками профспілчан, нова тривалість робочого тижня буде поширюватися на більш ніж 18 тисяч осіб, а оплата праці персоналу впаде на 40%.

За документом, із кінця минулого року на підприємстві склалася несприятлива виробничо-економічна ситуація: знижені обсяги виробництва й збуту продукції, зупинені металургійні агрегати, розпочато наступ на соціальні гарантії трудового колективу.

У листі-зверненні працівники підприємства також закликали українських високопосадовців підтримати позицію колективу.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» (колишня «Криворіжсталь») – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь» на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року придбала за 24,2 мільярда гривень корпорація Mittal Steel, яка пізніше, об’єднавшись із корпорацією Arcelor, перетворилася на ArcelorMittal.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG