Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» не знає, чи розрахується з ним Україна вчасно


Наразі, як i ранiше, немає ясностi з тим, чи зможе «Нафтогаз України» вчасно й повнiстю сплатити рахунок за постачання російського газу в травнi, заявив голова «Газпрому» Олексій Міллер.

Сьогодні в Москвi він і голова «Нафтогазу України» Олег Дубина вкотре обговорювали ситуацію, що склалася з платежами за поточнi постачання газу.

Вiдповiдаючи на запитання, чи припинятиме «Газпром» постачання газу для українських споживачiв у разi порушення умов оплати, Мiллер заявив, що «пiсля пiдписання «Газпромом» десятирiчного контракту на постачання газу говорити про яке-небудь вiдключення України неможливо! Навiть якщо справа дiйде до переходу на передоплату, «Нафтогаз» сам вирiшуватиме, скiльки отримати газу. Скiльки сплатять – стiльки й отримають».

«Яке ж це вiдключення?», – зазначив Міллер.

Як йдеться в повiдомленнi «Газпрому», сторони також обговорили необхiднiсть заповнення «Нафтогазом» пiдземних сховищ для дотримання своїх зобов’язань щодо постачання i транзиту газу в опалювальний сезон 2009-2010 рокiв.

За контрактами, укладеними між компаніями, «Нафтогаз» має сплатити за спожитий газ до 7 числа місяця, наступного за місяцем постачання. Якщо цю умову порушити, то сторони на весь термін дії контракту, що залишився, переходять на передоплатну систему розрахунків.
XS
SM
MD
LG