Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 05:44

Розрахунки за газ відбудуться без емісії гривні – Соколовський


Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявляє, що Національний банк не буде проводити емісію гривні для розрахунків «Нафтогазу України» з російським «Газпромом» за поставлений у травні газ.

«Мова не йде про додатково надруковані паперові гроші. Йдеться про кредитування за участю Нацбанку у встановленому законом порядку. Йдеться про кредит, який буде одержано з боку Національного банку. Національний банк, відповідно, віддає кредит банку, який має право кредитувати господарюючі суб’єкти, і за рахунок збільшення статутного фонду цього банку («Ощадбанк») питання буде вирішене», – сказав Соколовський.

На запитання, чи буде Нацбанк використовувати свої валютні резерви, він відповів, що НБУ не має іншої можливості надати кошти.

«А звідки ж гроші ще в Нацбанку? Він комерційною діяльністю не займається», – зазначив Соколовський.

За його словами, для розрахунків за газ «Нафтогаз» розглядав багато варіантів залучення коштів, у тому числі в російських «Внешэкономбанка» й «Внешторгбанка», але схвалений Президентом варіант виявився найбільш вигідним.

На засіданні РНБО Віктор Ющенко повідомив, що вирішив схвалити емісію НБУ ресурсів для розрахунків за газ із Росією. За словами Президента, гроші будуть перераховані «Газпрому» ще сьогодні.

Російська сторона висловлювала стурбованість можливим зривом оплати постачань газу за травень.

********
Росія має вибачитися перед Україною – Соколовський

Україна чекає вибачень від Росії за заяви про неплатоспроможність, заявив уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Після того, як буде здійснено проплату, ми сподіваємося на вибачення російської сторони за заяви, які принижують, на адресу України й українського народу, які були поширені на увесь світ і на Європу», – сказав він.

********
В України нема причин ображатися на Росiю – Медведєв

Україна не повинна ображатися на докори Росiї щодо неплатоспроможності, заявив російський президент Дмитро Медведєв на зустрiчi з представниками дiлових кiл пiд час Петербурзького економiчного форуму.

«Не варто на нас ображатися, якщо заплатив – означає платоспроможний. Якщо нi – неплатоспроможний», – заявив президент Росiї.

«Потрiбно стукати в усi фiнансовi структури, щоб виконати свої зобов’язання. Якщо найближчим часом не заплатить, ми будемо вимушенi включити механiзми, передбаченi договором», – нагадав Медведєв.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG