Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:39

Військові США порушили процедури, коли авіаудар убив мирних афганців – звіт


Розслідування американського війська виявило «проблеми» з завданням повітряних ударів в Афганістані минулого місяця, в яких загинули мирні люди, повідомив речник Пентагону.

За словами представника міністерства оборони, певні проблеми були з тактикою, технологією і процедурами.

Розслідування, результати якого вручили міністрові оборони Робертові Ґейтсу, наказало провести Центральне командування, що відповідає за дії, зокрема, в Афганістані, після американських авіанальотів 4 травня в провінції Фарах на заході Афганістану. Влада в Кабулі заявила, що внаслідок того удару загинули майже 150 мирних мешканців.

Американські військові відкинули це число як «надзвичайно перебільшене». У США припускали, що частину загиблих убили повстанці з руху «Талібан», проти яких були спрямовані удари.

У спільному звіті американських і афганських військових на початку травня було визнано, що в тих повітряних ударах загинуло «багато» цивільних мешканців, але точне число не було згадане. Слідча група заявила, що неможливо напевно встановити, хто з загиблих був бійцем ісламістського руху «Талібан», а хто мирним мешканцем, бо всі вони вже поховані.

Повітряні удари проти повстанців авіації західних країн, переважно США, часто вбивають в Афганістані десятки мирних мешканців. Військові виправдовуються, що повстанці діють посеред цивільного населення чи використовують його як живі щити.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG