Доступність посилання

ТОП новини

Натовські операції обговорюють міністри оборони країн-членів альянсу


Бельгійський військовий – патрулювання НАТО у Мітровіці, Косово, 28 квітня 2009 р.

Брюссель – Голови оборонних відомств 28 країн-союзниць НАТО сьогодні зберуться на дводенний саміт. Міністри разом із представниками країн-партнерів обговорять основні виклики, пов’язані із натовськими операціями та миротворчими місіями. На порядку денному питання військової трансформації Північноатлантичного альянсу. Не обійдуть увагою Афганістан та Косово, а у засіданні Комітету оборонного планування вперше візьмуть участь представники Албанії та Хорватії, які щойно стали членами альянсу.

У програмі саміту міністрів оборонних відомств країн-союзниць НАТО обговорення різних аспектів місій та операцій альянсу, серед яких особливе місце займатимуть Афганістан та Косово. Крім міністрів оборони 28 країн-членів у брюссельській штаб-квартирі також зберуться представники військових відомств країн так званої Ради євроатлантичного партнерства. Україну на цій зустрічі представлятимуть члени української місії при НАТО на чолі з послом Ігорем Сагачем.

Російське питання

Військові міністри альянсу упродовж двох днів дискутуватимуть на, так би мовити, виключно «операційні» теми. Проблеми співпраці з Росією не включені до порядку денного їхніх зустрічей. Проте поміж інших російське питання все ж підніматиметься.

«Я не беруся стверджувати, що це питання взагалі не обговорюватиметься. Проте, стосунки з Росією не значаться серед головних у плані зустрічі (міністрів). Насамперед, тому що це нарада міністрів оборони, а коли мова заходить про відносини між НАТО та Росією, ми мусимо дотримуватися принципу поступовості. Тож насамперед це повинні обговорити міністри закордонних справ. Тільки коли це буде здійснено, ми зможемо повернутися до обговорення стосунків на рівні міністрів оборони», – зауважив представник НАТО Роберт Пшель.

Військова та політична співпраця між Росією та НАТО значно погіршилася після минулорічних подій на Кавказі та визнання Росією незалежності сепаратистських територій Абхазії та Південної Осетії. Пізніше незначне «потепління» стосунків знову погіршилося після дипломатичного скандалу, військових навчань та стратегічних розбіжностей між сторонами.
Упродовж дводенного саміту міністрів країн-союзниць та партнерів НАТО також буде вирішене питання можливого продовження протипіратської місії альянсу. Термін нинішньої операції, направленої проти сомалійських піратів, добігає кінця 28 червня.

У п’ятницю міністри оборони країн-союзниць НАТО візьмуть участь у інавгурації пам’ятника солдатам альянсу, що загинули у операціях та місіях. Він встановлений на території штаб-квартири НАТО у Брюсселі.

(Брюссель – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG