Доступність посилання

ТОП новини

Київ залишають без громадських пляжів


Київ – До кінця цього року найбільш привабливі пляжі столиці потраплять до приватних рук, із подальшою їхньою забудовою та створенням платних зон відпочинку. Першим кроком до цього стала зміна статусу всіх дванадцяти київських пляжів, заявляє депутат Київради Денис Москаль. Тим часом, поки міська влада готує пляжі до переділу, їх майже не прибирають, пісок на них не завезений, дно не очищене, водогін не працює, наявність збудників хвороб у воді та ґрунті ніхто не контролює.

Екологи б’ють на сполох – у Києві не залишилося жодного пляжу. Після постанови Київської міської державної адміністрації колишні пляжі тепер вважаються просто зонами відпочинку, тобто ні пляжної інфраструктури, ні санітарного контролю. Так пояснює нинішній стан київського узбережжя голова міської організації Всеукраїнського товариства охорони природи Микола Щепець.

«Пляжі перетворилися на купи сміття. Досі не проведені заходи для профілактики поширення кліщів. А зараз дуже високим є ризик масових укусів та поширення смертельного для людини енцефаліту. Не проведено на пляжах і дератизацію – знищення гризунів, які переносять лептоспіроз. У результаті за останній рік маємо 6 випадків лептоспірозу, хоча в попередні роки він не реєструвався», – говорить еколог.

Не працюють, а ділять землю й гроші?

За пляжами столиці має доглядати спеціально для цього створене КП «Плесо». Проте нині комунальне підприємство займається не благоустроєм узбережжя, а його переділом та вибиванням грошей з підприємців, які працюють на пляжах. Це визнає і заступник генерального директора КП «Плесо» Олександр Таран.

«Зараз КП «Плесо» своїх прямих функцій не виконує. Від початку року не було взято на роботу жодного прибиральника, жодної медсестри. Натомість керівний апарат було збільшено до сорока осіб, і навіть створена спеціальна структура з контролю підприємців, які працюють на узбережжях Києва. У результаті від початку року двох працівників КП було затримано за вимагання хабарів. Я бачу, що КП «Плесо» готують до приватизації, які наслідки цього – гадаю, зрозуміло і без пояснень» – характеризує ситуацію в КП «Плесо» заступник його директора.

Популярна київська гра: «Купи берег!»

Приватизація комунального підприємства потягне за собою перехід у приватні руки всіх київських зон відпочинку, що перебувають на його балансі, переконаний депутат Київради Денис Москаль.

«Головний пункт розпорядження КМДА щодо пляжів – «доручити КП«Плесо» і міському управлінню земельних ресурсів оформити право користування земельними ділянками і водним простором». Це була найскладніша задача в афері міської адміністрації. Наступним її кроком буде процедура приватизації ділянок, проведення інвестиційних конкурсів, таким чином увесь берег Дніпра буде відібраний у киян», – каже депутат Київради.

За прогнозом Дениса Москаля, обмеження доступу киян на пляжі здійснюватиметься поступово. І врешті, за кілька років зони відпочинку столиці будуть або вкрай занедбаними, або платними. Вихід депутат бачить у громадській кампанії на захист пляжів. А на юридичному рівні – у запровадженні мораторію на відчуження прибережної території та внесенні змін до статуту КП «Плесо», які б унеможливили знищення безкоштовних київських пляжів.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG