Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні військові навчання в Україні – під загрозою


Верховна Рада України відмовилася розглядати законопроект про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2009 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях.

Згідно з законопроектом, цього року планувалося провести 11 міжнародних багатонаціональних військових навчань.

У випадку не ухвалення цього законопроекту Україна не зможе проводити на своїй території навчання з миротворчих операцій з військовослужбовцями інших держав.

Зокрема, може дійти і до зриву міжнародного навчання «Сі-Бриз-2009» на півдні України.

Представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов заявляє про зрив навчань «Сі Бриз-2009» через відмову Верховної Ради розглянути законопроект про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2009 році для участі в багатонаціональних військових навчаннях.

«Дуже шкода, що в нас сухопутна фаза «Сі Бризу» уже завалена, і тому що рішення сьогодні не прийняте, у нас буде завалена морська частина «Сі Бризу». І тому що найближчим часом Верховна Рада не буде працювати й навряд чи повернеться до цього питання до літніх канікул - українська армія залишилася без спільних навчань», – сказав Попов.

За словами заступника голови Секретаріату, це негативно позначиться на міжнародному іміджі України.

Планувалося, що навчання «Сі Бриз-2009» пройдуть у липні-серпні нинішнього року в територіальних водах і на військових полігонах України. Метою навчань є відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних сил під час планування і проведення миротворчої (антитерористичної) операції.

Ці навчання проводилися щорічно із середини 90 років. Попри запрошення, російські військові відмовляються брати у них участь. І майже щороку виникають протести з боку проросійських і лівих сил півострова.
XS
SM
MD
LG