Доступність посилання

ТОП новини

День Росії в Криму: без Затуліна і Черномирдіна, але з претензіями на розмах


Мітинг в Сімферополі – як ніколи небагатолюдний

Сімферополь – Віктора Черномирдіна, як і російського депутата Костянтина Затуліна сьогодні чекали в Криму. Чекали на відзначенні головного російського державного свята – Дня Росії – але не дочекалися. Обидва не приїхали, проте проросійські сили намагалися відсвяткувати цей день із розмахом. Кульмінацією цих святкувань став мітинг прихильників «російсько-української єдності», організований Російською громадою Криму.

Організатори розраховували, що на мітинг прийде до 10 тисяч осіб, але зібралося не більше тисячі. Частина учасників цієї акції – активісти проросійських організацій півострова, привезені з регіонів (на це традиційно дає гроші уряд російської столиці, Москви), а частина – молодь, оскільки, було оголошено, що тут відбудеться концерт, а потім і молодіжна дискотека.

Цей захід проходив у рамках міжнародного фестивалю «Велике російське слово», який теж частково фінансується з держбюджету Росії. Торік такий мітинг із політичними гаслами викликав протести інших політичних сил України і звинувачення у втручанні Москви у внутрішні справи України. Поза політикою не залишилися і нинішні заходи фестивалю – низка круглих столів і конференцій.

На фестивалі також була заснована нова проросійська всеукраїнська організація «Російськомовна Україна». З ініціативою цього незадовго до своєї депортації з України виступив російський депутат Костянтин Затулін. За його планом, вона має з часом перерости у політичну структуру.

Сьогодні ж у Сімферополі відбувся автопробіг під російськими прапорами. А в Севастополі учора пройшли урочисті збори командування і військовослужбовців Чорноморського флоту Росії. Правда, вони були затьмарені бійкою, що сталася між місцевими мешканцями і російськими військовослужбовцями на початку цього святкового заходу.

Російські моряки зустріли свято з боргами перед севастопольцями

Бійка з російськими військовими в Севастополі
Бійка між росіянами і місцевими була короткою і в ній ніхто не постраждав. Група севастопольців намагалася пройти до Будинку офіцерів російського флоту коли там проходили урочисті збори до Дня Росії і були присутні представники командування Чорноморського флоту. Людям дорогу перегородили кілька російських офіцерів. Шарпанина завершилася порваним одягом та відірваними погонами.

Причина конфлікту в тому, що Будівельне управління Чорноморського флоту 4 роки тому зібрало у двох сотень севастопольців гроші на будівництво 4 будинків неподалік моря. Два будинки збудовані на 95, а 2 – на 50 відсотків. Зараз гроші у військових будівельників закінчилися, а саме Будуправління розформовують. От і ходять люди з проханнями і протестами, вимагаючи від командування Чорноморського флоту пояснень, а головне – грошей.

Представники ініціативної групи забудовників сказали журналістам, що вимагатимуть від уряду України, зокрема, від МЗС офіційної реакції на цей інцидент, коли російські військовослужбовці застосували силу проти українських громадян.

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG