Доступність посилання

ТОП новини

Низка післярадянських держав створює спільні військові сили


Голови держав-членів Організації Договору про колективну безпеку підписали на своєму саміті в Москві угоду про Колективні сили оперативного реагування.

Як заявив президент Росії Дмитро Медведєв, головне завдання цих сил – дієвіше реагувати на міжнародний тероризм, організовану злочинність, місцеві й регіональні конфлікти.

Білорусь, яка є членом ОДКБ, відмовилася взяти участь у саміті й назвала його рішення нелегітимними.

Як заявили в Міністерстві закордонних справ Білорусі, відмова Мінська пов’язана з забороною на імпорт до Росії білоруських виробів молочної промисловості, яку Москва запровадила раніше цього місяця.

У Мінську заявляють, що це рішення Росії є відвертою економічною дискримінацією, а відтак Білорусь змушена скасувати свою участь у саміті ОДКБ.

Не можна говорити про військову безпеку, коли через вину одного з учасників організації підривається економічна безпека іншої, мовиться в ноті, яку Білорусь надіслала до секретаріату ОДКБ.

Крім Білорусі, нинішню угоду про Колективні сили оперативного реагування наразі не підписав також Узбекистан.

До Організації Договору про колективну безпеку, неофіційно відомої також як «Ташкентський договір», належать Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан та Узбекистан.
XS
SM
MD
LG