Доступність посилання

ТОП новини

Рада співробітництва: Україні потрібні кредити, Європі – прозорість


Юлія Тимошенко на прес-конференції після засідання Ради співробітництва Україна-ЄС, Люксембург, 16 червня 2009 р.

Люксембург – У Люксембурзі у вівторок засідала Рада співробітництва між Україною та Євросоюзом. Крім визначення перспектив майбутніх відносин, представники України і ЄС обговорили й ситуацію у сфері газопостачання. Україна сподівається отримати у європейських банках кредити на суму понад 4 мільярди доларів, щоб закупити російський газ для закачування його у підземні сховища, повідомила Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. На час поки не набере чинності угода про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, відносини базуватимуться на ухваленій сьогодні тимчасовій угоді «Порядок денний угоди про асоціацію».

Виступаючи перед журналістами, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко зазначила, що стосунки між Україною та ЄС тимчасово базуватимуться на новому документі, що слугуватиме «дорожньою картою».

«Схвалено документ, який активізує цю роботу і дає можливості співпраці у контексті Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, – повідомила український Прем'єр. – Це «Порядок денний асоціації Україна – ЄС». Цей ключовий документ схвалений сьогодні і по суті дає «дорожню карту» і піднімає нашу співпрацю на принципово новий рівень».

Юлія Тимошенко ще раз нагадала, що кінцевою метою України залишається приєднання до європейської спільноти.

Учасники Ради не обійшли увагою також і питання безпеки газового транзиту.

У цьому контексті Ян Когоут, міністр закордонних справ головуючої у ЄС Чехії наголосив, що стосунки з Україною мають бути прозорими, передовсім в енергетиці.

«Саме прозорості, як це відзначила й сама Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, ми потребуємо у наших подальших стосунках. Особливо, у сфері газового транзиту та енергетичної безпеки», – зауважив Ян Когоут.

«Слід покрити розриви кредитами»

Тим часом, Юлія Тимошенко вкотре запевнила, що ні під час попередньої газової кризи, ні в майбутньому транспортуванні газу до Європи, Україна не проводила і не проводитиме сумнівної політики. Пошуки кредиту на закачування російського газу до українських сховищ тривають, а в тому, щоб ці гроші надійшли, зацікавлені і Європа, і Росія, і Україна, заявила у Люксембурзі український Прем’єр.

«Треба усвідомити, що для того, щоб закачати цей газ, потрібно покривати тимчасові касові розриви кредитними запозиченнями, – пояснила Юлія Тимошенко. – Так є щорічно. Але сьогодні, внаслідок світової кризи банківські системи не здатні швидко реагувати на потреби кредитування у таких обсягах. А треба 4 мільярди доларів».

Прем’єр-міністр розповіла, що Україна, зокрема, сподівається отримати кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку. Представник ЄБРР, зі свого боку, сказав Радіо Свобода, що не може коментувати цього питання.

Стосовно нестабільності українського політичного життя, то у вівторок європейці також відмовлялися давати будь-які коментарі. Мовляв, це виключно внутрішня справа України. Про це заявила і Юлія Тимошенко. Разом з тим, вона висловила жаль через те, що українському політикуму «перед обличчям кризи не вдалося об’єднатися».

Щодо конституційних дебатів в Україні, то в підсумковому комюніке Євросоюз знову наголосив на важливості прозорості та продовженні консультацій із Венеціанською комісією.

(Люксембург – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG