Доступність посилання

ТОП новини

Вседозволеність влади можна зупинити. «Об’єктивність» російських ЗМІ (Огляд преси)


Київ – Маніпулювати суспільством українським політикам стає дедалі важче, стверджує газета «День». На думку журналістів, громадяни вже розуміють, що вседозволеність влади можна зупинити. Свідчення цього – недопущення з боку суспільства реалізації підкилимного союзу БЮТ і Партії регіонів. Газета пише, що людей обурив не сам факт об’єднання цих політичних сил, а їхні спроби таємно переписати Конституцію, що зрештою, і змусило потенційних коаліціянтів перервати переговори. Але наскільки суспільство спроможне захищати свої права в ході майбутньої президентської кампанії? Думки експертів видання пропонує у статті «Тест на громадянськість».

Вугільна галузь увійшла в кризу так само, як інші, – дещо пригнічена наслідками глобальної фінансової кризи і виснаженням шахтного фонду. Якщо на початку дев'яностих років налічувалося 276 шахт, які видобували коксівне та енергетичне вугілля, то нині – 157 (дані Мінвуглепрому), із них 127 – державні. Водночас на внутрішньому ринку сьогодні обсяг пропозиції вугілля перевищує попит більш як удвічі. Докладніше про проблеми і перспективи вугільної галузі розповідає газета «Голос України».

Кореспондент газети «Нова» перевіряв, наскільки виправдані розмови про «промивку» мізків громадян Росії і вплив на їхню думку російських ЗМІ. Для цього він тиждень читав, слухав та дивився виключно російські мас-медіа. За цей час він наслухався багато грубощів на адресу українського гетьмана Івана Мазепу. Дізнався про «спотворення» українцями підручника з історії України, зокрема, про «необ’єктивну», на думку росіян, розповідь щодо вояків ОУН-УПА, яких в українських підручниках називають чомусь учасниками визвольного руху, тоді як на думку російських журналістів, вони «охоче співпрацювали з гітлерівцями». Про висновки газетяра з «Нової» можна дізнатися в статті «Дякую тобі, Боже, що я не москаль!».

Стартувала відпускна кампанія. Усупереч прогнозам аналітиків, у кризу путівки не подешевшали. Дізнатися, в яку суму нинішнього літа обійдеться відпустка родині з трьох осіб, кореспондент газети «Факти» вирішив у столичних турагенствах. Його підрахунки можна знайти у рубриці «Що й почому».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG