Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 23:05

На Рівненщині вшанували 358-і роковини Берестецької битви


На території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» в селі Пляшева Радивилівського району Рівненської області відбулися урочисті заходи з нагоди 358-х роковин цієї битви.

Зранку відбулися літургія та панахида за загиблими українськими козаками і селянами, які боролися під проводом Богдана Хмельницького проти польського війська. Літургію та Вселенську панахиду відслужив разом із іншими ієрархами Патріарх Київський і всієї Руси-України Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет.

У заходах узяли участь Голова Верховної Ради Володимир Литвин, керівники області, народні депутати, лідери політичних партій та їхніх обласних організацій. Учасники і гості урочистостей поклали квіти до монумента загиблим козакам, оглянули експонати музею-заповідника.

Незважаючи на прохання місцевої влади утриматися від проголошення партійних гасел та з’ясування політичних стосунків, цього уникнути не вдалося. Під час урочистих заходів найбільше було помітно партійних прапорів Української народної партії, Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко, Народної партії та інших.

Серед гостей урочистостей були і представники польської історико-громадської організації «Братство Куркове».

Битва між українським козацьким військом під проводом гетьмана Богдана Хмельницького і польською армією короля Яна II Казимира, відома як Берестецька, відбулася 28 червня – 10 липня 1651 року поблизу міста Берестечка Волинської області, де вона межує з Рівненською.

Цю битву, найбільшу в часи Хмельниччини, козаки програли через несподіваний відступ союзників – кримських татар, які захопили з собою й самого Хмельницького, – а також через нову тактику поляків, не знайому козакам. Поразка призвела до підписання дискримінаційного для України Білоцерківського миру. Та вже менш як через рік, на початку червня 1652-го, війська Хмельницького і кримського хана розбили польську армію в битві під Батогом.

Музей Берестецької битви розташований у селі Пляшева сусідньої з Волинською Рівненської області, біля місця одного з полів битви.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG