Доступність посилання

ТОП новини

Білорусь відновлює відносини з ЄС


До Білорусі з офіційний візитом прибула комісар Євросоюзу з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер.

Вона проведе переговори з президентом Олександром Лукашенком, міністром закордонних справ Сергієм Мартиновим, з лідерами опозиційних партій та неурядових організацій. Мету візиту Вальднер сама оголосила за кілька днів до свого приїзду до Мінська – вона хоче підштовхнути білоруську владу до подальшої демократизації.

Як повідомив кореспондент Радіо Свобода, Ферреро-Вальднер збирається обговорити внутрішню ситуацію в Білорусі та напрямки можливої співпраці Мінська та Брюсселя. Зокрема, вона звернула увагу на дотримання у Білорусі демократичних свобод, прав людини, на повагу до незалежних ЗМІ, на можливість вільної, без страху арешту, діяльності активістів опозиції.

Візит Ферреро-Вальднер готували ще у квітні, втім в останній момент на пропозицію офіційного Мінська, його перенесли. Тепер же президент Білорусі сам попросив пані Вальднер якнайшвидше приїхати.

За словами спостерігачів, це пов’язане з третьою стороною – Росією. Двосторонні взаємини Білорусі та Євросоюзу багато в чому визначаються тим, як поводить себе Росія. У квітні, коли Білорусь запросили до участі у програмі Східного партнерства, Росія пропонувала Білорусі певну економічну підтримку. Але у травні Росія почала поводити себе дещо жорсткіше стосовно Білорусі, а у червні Москва розпочала проти Мінська так звану молочну війну – заборонила імпорт білоруської молочної продукції. Президент Білорусі виступив з кількома демаршами проти такої політики Москви та фактично попросив підтримку зі сторони Заходу. І те, що Ферреро-Вальднер приїхала – вважають першим знаком такої підтримки.
XS
SM
MD
LG