Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 02:04

МЗС: Вартість шенгенських віз для українців не зміниться


Вартість візи для українських громадян до країн Європейського Союзу залишається незмінною – 35 євро. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.

За його словами, в ухваленому вчора Радою ЄС Візовому кодексі чітко визначена ціна віз, яка становить 60 євро для дорослих і 35 євро – для дітей віком 6-12 років. Однак це не стосується громадян України.

«Для громадян України ціна за візу залишається незмінною – 35 євро, оскільки положення Візового кодексу не розповсюджується на двосторонні угоди ЄС, укладені з третіми країнами в галузі спрощеного порядку видачі віз», – зазначив заступник голови МЗС.

Водночас, на українців поширюватиметься інша норма – надання відбитків пальців для отримання віз.

«Відбитки пальців будуть братися, але коли... Документ (Візовий кодекс) набуде чинності орієнтовно в середині липня, потім його положення на практиці мають бути застосовані через 6 місяців. Думаю, після всіх цих термінів будуть братися відбитки пальців», – сказав він.

Як зазначив представник МЗС, українська сторона також буде запроваджувати таку норму, оскільки це є однією з вимог укладання угоди з Євросоюзом про безвізовий режим.

Наразі МЗС вивчає Візовий кодекс і планує отримати тлумачення деяких положень від Європейської комісії.

Раніше Міністерство закордонних справ України заявляло, що працює над можливістю зменшення кількості документів, необхідних для подачі на одержання віз у країни ЄС.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG