Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 03:24

Чільний представник президента Росії закликає Україну «поважати спільну історію»


Голова адміністрації президента Росії Сергій Наришкін заявив учора в Полтаві на урочистій церемонії відкриття ротонди на згадку про загиблих у Полтавській битві, що сучасний розвиток Росії й України має ґрунтуватися на принципах поваги до «спільної історії», і закликав Україну її шанувати.

«Сучасний розвиток наших країн ґрунтується на принципах добросусідства, співробітництва, ідеалів свободи, які наші предки захищали під Полтавою, на Бородінському полі, у боях Великої Вітчизняної війни», – цитують агентства його слова.

У церемонії відкриття ротонди брали участь також посол Швеції в Україні Стефан Ґуллґрен і заступник голови Секретаріату Президента України Марина Ставнійчук.

Вона, зокрема, заявила, що Україна вшановує «пам’ять загиблих козаків, яке відали своє життя в ім’я незалежності України».

За її словами, для України Полтавська битва, в яку вона вступила під проводом гетьмана Івана Мазепи, мала важливе значення: «Вона дала нашій країні історичний шанс – здобуття суверенності і самостійності».

На жаль, результатом цієї битви стала поразка національно-визвольного змагання, але водночас це «перемога українського духу в боротьбі за свою свободу», додала вона.

Історія, за словами заступника голови Секретаріату Президента України, «вчить нас бути набагато розумнішими і мудрішими».

«Сьогодні і Україна, і Росія, і Швеція мають спрямовувати зусилля на мирну співпрацю, порозуміння та на благо своїх країн та народів», – сказала Ставнійчук.

В урочистостях, присвячених 300-річчю битви, були присутні представники 28 іноземних делегацій.

Учора, 27 червня, в Полтаві відзначила 300-річчя Полтавської битви (або, відповідно до указу Президента Віктора Ющенка, 300-річчя подій, пов’язаних із військово-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи й укладенням українсько-шведського союзу).

За повідомленнями, у святкуванні в місті Полтаві і на полі бою біля міста взяли участь близько 25 тисяч осіб.

Полтавська битва між Швецією, союзником якої була значна частина українського козацтва під проводом гетьмана Івана Мазепи, і Росією відбулася 8 липня 1709 року під Полтавою й закінчилася військовою поразкою Швеції.

За «старим стилем» (юліянським календарем) ця дата припадала на 27 червня. У Росії, а слідом за нею і в Україні цю дату залишають без перерахунку на сучасний «новий стиль» (григоріянський календар).

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG