Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ проводить переговори про європейську безпеку і Грузію


Міністри закордонних справ країн-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі почали на острові Корфу у Греції переговори про створення нової структури безпеки на континенті.

Координатор зовнішньої політики Європейського Союзу Хав’єр Солана заявив, що цілу низку аспектів європейської архітектури безпеки можна розробляти далі, не змінюючи при цьому основних структур і не ставлячи під загрозу саму систему, яка, за його словами, протягом багатьох років «забезпечила фантастичну стабільність».

Греція, яка нині головує в ОБСЄ, сподівається заохотити пропозиції про нову структуру безпеки, яка забезпечила б співпрацю з НАТО, Європейським Союзом та іншими міжнародними організаціями.

Учасники також розглянуть російські пропозиції про укладення нового, обов’язкового до виконання пакту про безпеку. На думку Москви, він має замінити застарілі, як стверджують у Росії, чинні угоди про контроль за озброєннями часів «холодної війни».

Переговори також стосуватимуться наслідків минулорічного конфлікту Росії з Грузією і переговорів із Росією, що зайшли в глухий кут, про розташування в регіоні спостерігачів ОБСЄ.

Учора на Корфу відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО і Росії, яка не знайшла виходу з засадничих розбіжностей між сторонами щодо Грузії.

Але НАТО і Росія вирішили поновити свою військову співпрацю, яку було перервано після війни Росії проти Грузії.
XS
SM
MD
LG