Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 23:13

Іракські війська готові перебрати відповідальність – генерал США


Командувач Багатонаціональних сил в Іраку, американський генерал Рей Одієрно заявив у неділю, що іракські війська готові перебрати на себе відповідальність за безпеку в населених пунктах Іраку після того, як американські війська повністю вийдуть із них до середи.

За словами генерала, іракці постійно поліпшують діяльність своїх сил безпеки і органів управління.

Днями прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі теж заявляв, що його військові здатні захистити населення.

Останніми днями, напередодні планованої остаточної передачі повноважень, в Іраку помітно почастішали напади смертників зі значною кількістю жертв.

Відхід американських військ із населених пунктів Іраку має бути завершено не пізніше як 30 червня за двосторонньою угодою про статус військ США. За цією ж угодою, американські бойові війська мають повністю вийти з Іраку в 2011 році.

Багатонаціональні сили в Іраку під командуванням США свого часу складалися з військових десятків країн, серед яких була й Україна. Нині, після того, як майже всі учасники коаліції вивели свої війська, ці сили залишились майже суто американськими. У їхньому складі є близько 140 тисяч американських військових і ще близько 140 австралійських.

Українські війська брали участь у коаліції в Іраку від 2003 року. Наприкінці 2005-го Україна вивела з Іраку свої бойові війська, а влітку 2008-го – і навчальну групу, яка тренувала іракських військових.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG