Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 19:41

Швеція стає до керма у Євросоюзі


Емблема головування Швеції в ЄС вивішена в головному залі комплексу будівель Євросоюзу у Брюсселі. 30 червня 2009 року

Брюссель – Від сьогодні до керування Європейським Союзом стає Швеція, яка протягом наступних 6 місяців визначатиме основні напрямки політики всієї співдружності 27 європейських країн. На чому саме сконцентрують увагу шведські лідери? Насамперед, Стокгольмові доведеться продовжити боротьбу з наслідками глобальної кризи та наводити лад у європейських установах. Зокрема, налагодити роботу новообраного Європейського парламенту, супроводжувати Ірландію до нового референдуму щодо Лісабонської угоди та визначитися з наступним президентом Європейської Комісії.

Боротьба з кліматичними змінами та економічною кризою – ось два основні пункти програми шведського головування у Європейському Союзі. «Ми розуміємо, що це головування не буде простим», – заявила на презентації своєї програми шведський міністр із європейських питань Сесілія Мальмстрем.

«Ми всі усвідомлюємо, що це буде досить складне головування, – каже шведський міністр. – Починає роботу новий Європарламент, закінчує свій термін Єврокомісія у нинішньому складі. Є невизначеність щодо інституційної реформи з можливим референдумом в Ірландії щодо Лісабонської угоди. Нарешті, ми переживаємо економічну кризу та маємо ще велику кількість інших дуже складних питань».

Економічні та інституційні негаразди, кліматичні виклики, нестабільність у віддалених країнах та державах-сусідах, із якими Європа має спільні кордони… Словом, Швеція успадкувала від Чехії величезну кількість невирішених проблем.

Кліматичні зміни, які шведи обрали за пріоритет, передбачають підготовку до конференції ООН із питань глобального потепління, що має відбутися наприкінці року у Копенгагені.

«Ми зробимо все можливе, щоб об’єднати Європу, яка має продовжити говорити в один голос», – заявляють представники Швеції.

Євроінтеграція буде і з Україною

Попри згадані стратегічні плани, шведські лідери ще мають на меті поглибити демократичні зміни на Балканах та продовжити євроінтеграційний процес із Хорватією, Туреччиною та Ісландією.

Голова шведського зовнішньополітичного відомства Карл Більдт не забув і про стратегію Європи стосовно України протягом наступного півріччя.

«Ми також сподіваємося на продовження та помітний прогрес у переговорах із Україною щодо угоди про асоціацію та надіємося, що дискусії щодо поглибленої зони вільної торгівлі (між ЄС та Україною) триватимуть», – заявив шведський міністр закордонних справ Карл Більдт.

За традиційною для скандинавських країн послідовністю шведські лідери оголосили, що працюватимуть у режимі якомога більшої прозорості та наближення євроустанов до простих громадян.

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG