Доступність посилання

ТОП новини

Харківський тракторний завод призупинив виробництво


Усі співробітники Харківського тракторного заводу на місяць пішли в оплачувану відпуску, а саме підприємство призупинило виробництво, повідомив Радіо Свобода директор з персоналу ХТЗ Віктор Логачов.

За його словами, до такого кроку керівництво заводу вдалося через падіння на ринку продажу сільгосптехніки як в Україні, так і країнах СНД і відсутність замовлень.

Ще у березні Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла гроші аграріям на закупівлю техніки тракторного заводу. Але система кредитування досі не працює.

«Якби сьогодні було нормальне кредитування і купували б наші трактори, то хто б сьогодні не працював. Якщо минулого року відсоток за кредитом був 18%, то цього року – 30-40%. Якщо минулого року тілом кредиту міг стати той трактор, що в нас його придбають, то зараз кажуть «ні, трактор нам не потрібен, ти давай нам ферму, своє зерносховище»... Тобто ми зараз позбавили сільгоспвиробника інструмента закупівель», – каже заступник директора з маркетингу Сергій Коробило.

Минулого місяця співробіники заводу вийшли на пікет під стіни обласної адміністрації і вивели на майдан Свободи в Харкові техніку власного виробництва.

Тоді чиновники пообіцяли донести вимоги заводу до Мінпромполітики і провести нараду із керівниками сільських господарств, щоб розповісти їм про переваги вітчизняних тракторів.

26 червня завод влаштував виставку своєї техніки на полях Харківського району, але замовлень від аграріїв поки що не надходило.

На заводі сподіваються, що ситуація поліпшиться восени, коли настане сезонний попит на сільгосптехніку. Один харківський трактор, за словами Сергія Коробила, коштує в середньому 380 тисяч гривень, що в 2-2,5 рази дешевше за імпортний аналог.

XS
SM
MD
LG