Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 15:51

Скинений президент Гондурасу оголосив, що таки повертається


Мануель Селая, якого минулої неділі усунули з посади президента Гондурасу і змусили залишити країну, заявив, що вирушає додому, щоб повернути свою посаду.

За словами Мануеля Селаї, його супроводжуватиме нинішній голова Генеральної Асамблеї ООН, представник Нікарагуа Мігель д’Еското Брокман.

На зміну планів, які Селая не раз оголошував раніше, серед його супроводу вже не буде президентів кількох інших латиноамериканських держав чи керівника Організації американських держав.

Нинішня влада Гондурасу так само вкотре повторила, що літак із Селаєю не пустять до повітряного простору країни. Військові отримали наказ про це.

У суботу ввечері Організація американських держав на своїй надзвичайній сесії в Вашингтоні припинила членство Гондурасу, який не виконав її ультиматуму до того дня поновити Селаю на посаді.

Але ще до того новий тимчасовий президент Гондурасу Роберто Мічелетті надіслав до ОАД листа, що його країна сама припиняє в ній членство через той ультиматум.

Скиненого президента вдома звинувачують, зокрема, в порушеннях Конституції й законодавства країни й обіцяють арештувати, як тільки він повернеться.

Переворот у Гондурасі, який минулої неділі скинув президента Хосе Мануеля Селаю Росалеса і змусив його залишити країну, засудили інші американські держави, включно зі США, і ще низка країн світу та міжнародні організації, включно з ООН та ЄС. Там Селаю далі вважають за чинного президента Гондурасу. А міжнародні банки зупинили надання вже узгоджених було кредитів.

Тим часом у самому Гондурасі проти скиненого президента постала вся політична еліта. Його усунення, яке здійснили військові, санкціонував Верховний суд країни і затвердив парламент, проти нього постала й Ліберальна партія Гондурасу, яка висувала його на президента.

Йому висунули 18 кримінальних звинувачень, починаючи з державної зради. Також Селаю звинувачують у тому, що його уряд (у Гондурасі президент є й головою свого уряду) не виконував близько 80 ухвалених останнім часом законів.

Останньою краплею став планований президентом якраз на минулу неділю референдум про зміну Конституції, який мав на меті уможливити йому знову кандидувати на президента всупереч самій Конституції, яка забороняє таку зміну, і законам. Відтак Селаю звинуватили в спробі узурпації влади.

Хосе Мануель Селая Росалес був обраний на президента як ліберал, але останніми роками значно втратив підтримку в країні, коли різко перейшов на ліві позиції і став союзником лівацького президента Венесуели Уго Чавеса та інших керівників латиноамериканських країн, які стали на соціалістичний шлях.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG