Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 13:54

Влада Китаю звинувачує уйгурських сепаратистів в організації безладів, уйгури заперечують


У місті Урумчі в Сіньцзян-Уйгурському автономному регіоні на заході Китаю в результаті сутичок демонстрантів з поліцією, що сталися 5 липня, загинули щонайменше 156 осіб і понад 800 поранені. Кількість виявлених жертв може ще зрости. Сотні осіб заарештовані.

Лідери уйгурської еміграції, в свою чергу, кажуть, що причиною безладів стало придушення прав людини в регіоні.

«Тільки-но відбувається якась акція протесту у Східному Туркестані, уряд Китаю відразу звинувачує у підбурюванні Всесвітній конгрес уйгурів. Замість того, щоб нас звинувачувати, їм треба придивитись до проблем уйгурів у цьому регіоні і дати нашому народові те, чого він вимагає. Тоді подібних протестів не буде. В уйгурів багато проблем: офіційно ми не можемо говорити нашою мовою, не дотримується свобода слова і релігії. Акції протесту – це лиш відповідь на нелюдське поводження китайської влади з уйгурами», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода Асгар Джан, віце-президент Світового конгресу уйгурів, який мешкає в Німеччині.

Сіньцзян-Уйгурський автономний регіон є одним із місць Китаю, де час від часу стаються заворушення на етнічному ґрунті. Цей регіон є батьківщиною близько 8 мільйонів уйгурів, тюркомовного народу, що сповідує переважно іслам.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG