Доступність посилання

ТОП новини

Обама обіцяв урахувати думки Росії щодо України й Грузії – речник Путіна


Президент США під час сьогоднішньої зустрічі з прем’єр-міністром Росії пообіцяв «урахувати особливості» відносин Москви з Грузією, Україною і загалом державами післярадянського простору, повідомив заступник керівника апарату уряду Росії Юрій Ушаков.

За його словами, обидва керівники говорили про те, наскільки Грузія, Україна і весь післярадянський простір важливі для Росії.

При цьому, додав він, Володимир Путін виклав Баракові Обамі підходи Росії до відносин із Україною з акцентом на те, що ця країна, де, як він сказав, живе 17 мільйонів росіян, дуже важлива для Росії.

Як сказав речник, Путін подав «деякі аргументи», що, на його думку, «допомогли Обамі краще зрозуміти ситуацію».

При цьому він додав, що про проблему територіальної цілісності Грузії мова не йшла.

Раніше сьогодні Обама, виступаючи в Москві після зустрічі з Путіним, наголосив, що Росія мусить поважати суверенітет і кордони Грузії й України.

А вчора після зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим Барак Обама сказав, що говорив про це з російським керівником і «знову висловив тверду думку про необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність Грузії».

Володимир Путін іще з часів свого президентства в Росії не раз твердив про нібито «17 мільйонів росіян в Україні», не пояснюючи, звідки він узяв такі дані. За даними останнього перепису населення України, росіян у ній було трохи більше як 17 відсотків, тобто трохи більше за 8 мільйонів 300 тисяч осіб.
XS
SM
MD
LG