Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 05:39

Росія критикує ОБСЄ за прирівняння сталінізму і нацизму


Російські парламентарі висловлюють протест у зв’язку з резолюцією Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі, в якій засуджуються тоталітарні режими, як нацистський, так і сталінський.

Депутати обох палат парламенту Росії у своїй заяві називають резолюцію ОБСЄ «прямою образою пам’яті мільйонів» радянських солдатів, які «віддали життя за свободу Європи».

«Фактичні звинувачення Радянського Союзу в скоєнні геноциду, воєнних злочинів нарівні з нацистським режимом, що містяться в резолюції, є прямою ревізією духу і букви Нюрнберзьких угод, спробою переглянути підсумки Другої світової війни», – мовиться в заяві.

Минулого тижня Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію «Возз’єднання роз’єднаної Європи», в якій підтвердила свою єдину позицію, що відкидає будь-яке тоталітарне правління незалежно від ідеологічного підґрунтя.

Асамблея висловила глибоке занепокоєння звеличенням тоталітарних режимів, включно з публічними демонстраціями на звеличення нацистського чи сталінського минулого.

У резолюції згадано про ініціативу Європейського парламенту проголосити 23 серпня загальноєвропейським Днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму. У 1939 році в цей день був підписаний пакт Молотова-Ріббентропа.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG