Доступність посилання

ТОП новини

Економічна криза – головна тема саміту Групи восьми в Італії


В італійському місті Аквіла сьогодні відкривається триденний саміт Групи восьми. Головні пункти порядку денного зустрічі пов’язані з подоланням економічної кризи.

Напередодні Папа Римський Бенедикт XVI закликав лідерів семи економічно найрозвиненіших держав та Росії запровадити суворі правила, за якими має діяти світова фінансова система.

Завтра до учасників саміту долучаться представники низки країн, що розвиваються. За повідомленнями, три найпотужніші з них – Бразилія, Індія та Китай, – і Росія, яка входить до Групи восьми, закликають створити нову резервну валюту, яка могла б замінити американський долар.

Післязавтра Група восьми проведе переговори з керівниками дев’яти африканських держав і гуманітарних організацій. На ній планують започаткувати розробку програми безпеки постачання харчів вартістю в 10–15 мільярдів доларів.

Президент Світового банку Роберт Зеллик напередодні заявив, що ця програма мала б зосереджуватися на подоланні голоду й недоїдання, а не тільки на збільшенні виробництва сільгосппродукції у світі.
XS
SM
MD
LG