Доступність посилання

ТОП новини

Москві не сподобалися лекції Обами про Україну і «ближнє зарубіжжя» (європейська преса)


Прага – Більшість європейських видань розцінюють підсумки переговорів Барака Обами у Москві як неоднозначні і суперечливі. Оглядачі вважають, що намагання Обами якось змінити поведінку і політику Кремля не увінчалися успіхом, і особливо негативна реакція Москви на найбільш болючу тему – повчання президента США щодо поведінки Росії в її «ближньому зарубіжжі». Чимало газет також продовжили «газову тему» і повідомляють, що фінансові проблеми Києва та його ризики газової неплатоспроможності у найближчі місяці залишаються й надалі високими.

Британська «Ґардіан» вважає, що Москва з особливою ненавистю сприймала лекції Обами щодо її «ближнього зарубіжжя», бо це, на думку газети, «найбільш болюча тема для Росії». Росіяни, як пише лондонський часопис, не задоволені думкою Обами про те, що ідея «сфер впливу» є реалією 19 століття. «Ґардіан» резюмує з цього приводу, що «ні нове обличчя, ні солодкі промови не здатні вплинути на ставлення Росії до свого ближнього зарубіжжя».

Європейське видання «Волл Стріт Джорнал» характеризує результати візиту Барака Обами до Москви як «неоднозначні» і наголошує, що «в обох сторін й надалі зберігається глибоке взаємне недовір’я», а підписані угоди «досить скромні». Газета наводить слова російського кремлівського експерта Федора Лук’янова про те, що «НАТО, Іран, Грузія, всі інші теми будуть набагато складнішими». «Волл Стріт Джорнал» цитує слова президента США, який сказав, що «у всіх галузях, де у нас є незгоди, наприклад, щодо Грузії, одностайності нам у найближчий час досягнути не вдасться». Це видання також наголошує, що Обама «вимагав, щоб Росія визнала права колишніх радянських республік Грузії та України на суверенітет, безпеку кордонів та незалежність у зовнішній політиці». «Президент США повторив, що сусіди Росії повинні мати можливість для вступу до Північноатлантичного альянсу, якщо вони виконують вимоги щодо членства», – інформує «Уолл Стріт Джорнал».

Впливова «Файненшел Таймз» називає серед «важких тем» переговорів Обами з Путіним та Медведєвим проблему американської ПРО у Європі, а також «розширення НАТО» і додає, що «з обох питань Медведєв і його попередник та наставник Володимир Путін переконані в одному: ці дії США спрямовані проти Росії. І вони не змінять свої погляди до того часу, поки у стосунках не відродиться взаємне довір’я». Лондонський часопис також підкреслює «переконливий і чітко виважений тон промов Обами в Москві», але зауважує, що «вони не викликали у російської аудиторії тих спонтанних оплесків, якими Обаму нагородили в Каїрі та Празі». Ця газета також вважає, що візит Обами до Москви «розвіяв ще одну неофіційну ілюзію – сподівання на можливий розкол між нинішнім президентом Медведєвим і його попередником та наставником, а нині прем’єр-міністром Володимиром Путіним». Чи не тому, немовби запитує газета, «Путін більше часу під час своєї зустрічі з Обамою націлював увагу президента США на спірні двосторонні проблеми, особливо – ПРО та проблеми України і Грузії». Одна з публікацій «Файненшел Таймз» на цю тему так і названа – «Путін стверджує свій статус перед Обамою».

Московська «Нєзавісімая Ґазета» інформує про збільшення Україною закупівель російського газу у третьому кварталі цього року. Видання вказує також на те, що грошей на подальші все більші закупівлі блакитного палива у «Газпрому» у Києва поки що немає. «Нєзавісімая Ґазета» також вважає, що між МВФ і урядом Юлії Тимошенко «назріла нова кризова ситуація», і нібито підтвердженням цьому є зрив у понеділок засідання уряду, коли запрошені сюди представники Фонду «просто не прийшли». Це видання також інформує, що опозиція наразі не дає урядові виділити через Верховну Раду додаткові кошти для «Нафтогазу» через бюджет.

Ще одне московське видання, «Комерсант», стверджує, що для оплати липневих закупок газу в обсягах понад 3 мільярди кубів, що втричі більше за червень, урядові Тимошенко необхідні близько 700 мільйонів доларів, якщо вважати, що ціна у третьому кварталі буде найнижчою за весь цей рік – всього 198 доларів за тисячу кубів. Але, як стверджує ця газета, ні Захід, ні Росія поки що грошей Тимошенко не дають.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG