Доступність посилання

ТОП новини

Довіра українців до Обами зросте - соціологи


Барак Обама під час візиту до Росії, 7 липня 2009 року

Київ – Візит президента США до Москви змінив ставлення українців до нього у позитивний бік. Обамі вдалося підтвердити принципову позицію щодо суверенітету України і разом з тим запропонувати Росії вихід із глухого кута конфронтації.

Ще у березні 40% опитаних Київським Міжнародним інститутом соціології громадян України не мали власного сформованого ставлення до нового президента США.

Цим Україна разюче вирізнялася з-поміж усіх 20 країн, у яких проводилися аналогічні дослідження за програмою WorldPublicOpinion.org. У цих країнах живе левова частка населення Землі, і вони показали високий відсоток довіри до Барака Обами, тоді як понад половина українців продемонстрували свою симпатію лідерові, який у підсумку набрав найнижчий рівень довіри у світі, – Володимиру Путінові.

Згідно з березневими дослідженнями, 35% опитаних українців сказали, що впевнені у правильності зовнішньої політики Обами. Трохи більше чверті трималися протилежної думки. А от Путінові засвідчили свою довіру 57% відсотків респондентів.

Які телеканали дивляться, так і думають


Причини того, чому Україна так вибилася із загальної картини, потребують спеціального соціологічного дослідження.

Однак Генеральний директор Київського Міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто висловив гіпотезу, що на ступінь довіри до керівників інших держав найбільше впливає інформаційний простір, в якому перебувають люди.

Громадяни України переважно черпають інформацію з українського та російського телебачення. А країни, де люди володіють кількома мовами, де інтернет охоплює більшість населення, дають ширші можливості для здобуття різнопланової інформацій, а відтак і для формування збалансованих суджень.

Довіра українців до Обами зросте

Барак Обама під час візиту до Москви активно «проявився» в українському медіа-просторі. Це вагомо зменшить частку тих громадян України, які досі не мали свого ставлення до нового президента США. Крім того, Обама у Москві продемонстрував неконфліктну конструктивну поведінку, а це обов’язково зробить ставлення до Президента США більш позитивним, вважає Володимир Паніотто.

Довіра до Обами зросте після здійсненого візиту до Росії, переконаний і директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан.

«Ми побачили політика, який демонструє небажання конфронтації, але разом з тим твердо відстоює свою позицію. І ця позиція на користь України. Досить чітко й однозначно, у присутності вищого російського керівництва було сказано, що кожна незалежна країна – і Україна, і Грузія – має право сама суверенним способом, виходячи з волі свого народу, визначати основи своєї внутрішньої і зовнішньої політики», – наголосив Рубан.

І цього, на його думку, не змогли приховати навіть російські засоби масової інформації, які вели антиукраїнську «інформаційну війну проти України» напередодні візиту президента Сполучених Штатів.

Громадяни України щовечора бачили Барака Обаму на екранах своїх телевізорів, і це стосувалося навіть тих глядачів на півдні і сході країни, які дивляться лише російське телебачення. І те, що президент Обама і президент Медведєв домовилися про подальше скорочення стратегічних наступальних озброєнь, заспокоїло і прозахідно орієнтованих, і тих, хто більше звик дивитися на Схід.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

Дивитись коментарі (11)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG