Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко обіцяє втрутитися в ситуацію з хімічною галуззю


Усі сім великих хімічних комбінатів в Україні з нового року призупинені або працюють на 30-40% від виробничої потужності, заявив Президент Віктор Ющенко, перебуваючи сьогодні на Рівненщині.

За його словами, проблема одна – «газові домовленості, які призвели до того, що ціна газу 2009 року промислового використання складає 360 – 370 доларів за тисячу кубів». «Це неконкурентна ціна для національної економіки – ні один хімічний завод при такій ціні функціонувати не може», – сказав глава держави.

«Я в межах компетенції Президента готовий розглянути це питання, і якщо в цьому є тільки проблема ціни на газ і зниження конкурентності через таку цінову урядову політику на газ – я думаю, що це питання знаходиться в площині вирішення у третьому кварталі», – сказав глава держави, відповідаючи на питання щодо прогнозованих скорочень на хімічному гіганті – ВАТ «Рівнеазот».

Це підприємство, як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, простоює вже два місяці. Спочатку адміністрація запропонувала трьом тисячам працівників написати заяви про переведення на триденний режим роботи. Законність цього рішення зараз перевіряє прокуратура.

Однак керівництво підприємства вже подало заявку до міського центру зайнятості про майбутнє скорочення 1,5 тисячі працівників.
Директор Рівненського міського центру зайнятості Андрій Грещук пояснив, що ні державних коштів, ні вакантних місць на таку додаткову кількість безробітних Центр не має.

XS
SM
MD
LG