Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина та Австрія вимагають від України реформ


Німеччина – Поки Брюссель готується до підписання угоди про початок будівництва газопроводу «Набукко», у Берліні знову згадали про російсько-українську газову суперечку. Ця тема стала головною під час першого візиту нового міністра закордонних справ Австрії Міхаеля Шпіндельеґера до німецької столиці. Разом із главою німецького зовнішньополітичного відомства Франком-Вальтером Штайнмаєром він закликав Київ негайно реформувати енергетичний сектор.

У Німеччині, Австрії та інших європейських країнах ще дуже добре пам’ятають останні російсько-українські газові чвари. На початку року без блакитного палива залишилася ціла низка країн ЄС, внаслідок чого їхнім жителям довелося мерзнути, а деяким заводам навіть тимчасово зупинити виробництво.

Про те, що згадка про це ще жива, нагадав у п’ятницю й глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. «Ми добре пам’ятаємо про останню суперечку навколо постачання газу», – заявив він у Берліні після зустрічі з австрійським міністром закордонних справ Міхаелем Шпіндельеґером.

Збереження тиску на Україну

До речі, Австрія тоді належала до країн, які постраждали найбільше. Щоб подібна ситуація не повторилася, Відень та Берлін тепер вирішили спільно закликати Київ нарешті реформувати свій енергетичний сектор.

Це вже не перший подібний заклик. Кілька тижнів тому Штайнмаєр побував в Україні в супроводі міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського. Тоді також наголошувалося на тому, що Київ нарешті повинен взятися за реформи. Шпіндельеґер вважає «виправданим збереження певного тиску на Україну».

Україна є головною транзитною країною для російського блакитного палива, яке постачається в Європу. Оглядачі наголошують, що саме остання російсько-українська суперечка й, не в останню чергу, непрозорість української енергетичної системи підштовхнули країни ЄС прискорити підписання угоди про початок будівництва газопроводу «Набукко», який має поєднати ЄС із регіоном Каспійського моря, і в обхід Росії, і в обхід України.

Від Києва також очікують дій

Однак постачання газу по газогону «Набукко» – це справа майбутнього, а наступна зима вже наближається. Те, що Україна й досі не отримала третій транш кредиту від Міжнародного валютного фонду на оплату її рахунків за російський газ, викликає серйозне занепокоєння. Щоб отримати гроші, Київ повинен виконати певні передумови, що через внутрішньополітичну блокаду, однак, не реалізовується. Зокрема, МВФ вимагає більшої прозорості системи фінансування й поставок у газовому секторі. За словами Штайнмаєра, нині існує «міжнародна готовність допомогти Україні, але вона повинна зробити й свій внесок».

Німецький міністр і його австрійський колега на прес-конференції в Берліні звернули увагу на той факт, що питання розрахунків за поставлений газ вирішується лише від місяця до місяця замість того, щоб знайти довгострокове вирішення проблеми. Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини застеріг перед загрозою чергової зупинки поставок газу з російського боку, якщо Україна вчасно не платитиме за блакитне паливо.

(Німеччина – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG