Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: російська сторона систематично ігнорує угоду про базування ЧФ


Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із систематичним ігноруванням російською стороною угоди про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Про це йдеться у відповіді речника МЗС України Василя Кирилича на запитання ЗМІ у зв’язку із затриманням представниками правоохоронних органів України автомобілів ЧФ Росії, які 8 липня у місті Севастополі здійснювали перевезення крилатих ракет.

«Так, дійсно, 8 липня 2009 року у місті Севастополі було зупинено три автомобілі та групу військовослужбовців Чорноморського флоту Російської Федерації, які, грубо порушуючи Угоду між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, а також законодавство України, без узгодження з компетентними органами України здійснювали перевезення крилатих ракет густонаселеним районом міста Севастополь», – сказав Василь Кирилич.

«Зазначені дії російської сторони є черговим свідченням нехтування умов тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України, визначених двосторонніми міжнародними договорами та законодавством України», – наголосив речник МЗС України.

В МЗС України також нагадують, що «російська сторона взяла на себе чіткі зобов’язання дотримуватися вимог згаданих угод та законодавства України, зокрема правил перевезення небезпечних вантажів та обов’язкового узгодження усіх пересувань, пов’язаних з діяльністю військових формувань ЧФ Російської Федерації поза місцями їх дислокації».

«У зв’язку із систематичним ігноруванням ЧФ РФ міжнародного права та законодавства України російській стороні висловлено рішучий протест та висунуто вимогу щодо припинення такої протиправної діяльності флотом під час його перебування на території України», – наголошено у заяві речника українського зовнішньополітичного відомства.
XS
SM
MD
LG