Доступність посилання

ТОП новини

У Чечні зникла правозахисниця Наталія Естемірова


У середу вранці співробітниця правозахисного центру «Меморіал» Наталія Естемірова вийшла з дому в Грозному і від того часу її мобільні телефони не відповідають, а саму її ніхто не бачив, хоча протягом дня у неї було заплановано кілька важливих зустрічей. Про це Радіо Свобода повідомила заступник директора російського представництва правозахисної організації Human Rights Watch Тетяна Локшина.

Водночас, як розповів Радіо Свобода член правління товариства «Меморіал» в Назрані Усам Байсаєв, є свідки, які бачили, як невідомі особи «заштовхували Естемірову до автомобіля».

Наталія Естемірова займалась розслідуванням злочинів, пов’язаних із тортурами, стратами і зникненням людей у Чечні. Ця діяльність не подобалась керівництву Чечні, каже правозахисник Тетяна Локшина.

«На сьогодні Наташа залишалась одним із тих небагатьох, хто далі працював у Чечні і розповідав про ті злочини, які коять силові структури, підконтрольні президентові Чечні Рамзану Кадирову. Саме від Наташі отримують первинну інформацію міжнародні організації», – зазначила Локшина.

Товариство «Меморіал» звертається до всіх офіційних осіб і до преси із закликом не замовчувати те, що сталося.


Наталія Естемірова – лауреат багатьох премій, зокрема, першої премії Анни Політковської за 2007 рік.

XS
SM
MD
LG