Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 17:36

Політики Східного Блоку просять Обаму дотримуватися твердого курсу щодо Росії


Понад 20 відомих політиків із країн Південно-Східної і Центральної Європи написали відкритого листа президентові США Бараку Обамі, в якому закликали його не забувати про їхні регіони і дотримуватися твердого курсу щодо Росії.

Підпис під листом поставили, зокрема, колишні президенти Чехії – Вацлав Гавел, Польщі – Лех Валенса та Александр Кваснєвський, Румунії – Еміль Костантинеску, Латвії – Вайра Віке-Фрейберґа, Словаччини – Міхал Ковач, а також екс-прем’єри, голови дипломатичних місій, міністри і низка впливових політиків Угорщини, Естонії та Болгарії.

Текст листа оприлюднений на сайті польської «Ґазети Виборчої».

У листі мовиться про відносини США із цими країнами, про безпеку світу загалом і зокрема про політику Вашингтона по відношенню до Росії.

Автори послання стурбовані тим, що їхній регіон тепер не є пріоритетом зовнішньої політики Сполучених Штатів. «Часами створюється враження, що американські політики вважають, що на нашому регіоні можна поставити «галочку» і переключитися на більш актуальні стратегічні питання», – мовиться у листі.

Величезну стурбованість провідних східноєвропейських політиків викликає можливість того, що США та провідні європейські країни можуть підтримати ідею президента Росії Дмитра Медведєва про нову архітектуру європейської безпеки, яка, на їхню думку, замінивши існуючу структуру, може спричинити «нейтралізацію» регіонів Центральної та Південно-Східної Європи.

На думку авторів листа, найскладнішим питанням у відносинах зі США країн цього регіону може стати зміна планів щодо розміщення американської системи ПРО у Польщі та Чехії. «Цілковита відмова від цього проекту чи надто велике залучення до нього Росії без консультацій з Польщею та Чехією може підірвати довіру до США в цілому регіоні», – мовиться у листі.

Сьогодні лист відомих східноєвропейських політиків стане предметом обговорення американських політологів і дипломатів на конференції у Вашингтоні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG