Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко за достроковi вибори Ради при виконаннi низки умов


Президент Вiктор Ющенко заявляє, що ситуацiю, яка склалася у Верховнiй Радi, доцiльно вирiшити через проведення дострокових виборiв, призначенню яких має передувати низка законодавчих крокiв.

Про це глава держави заявив пiд час круглого столу з представниками регiональних ЗМI в державнiй резиденцiї «Синегора» в Iвано-Франкiвськiй областi.

«Не можна тримати рiк парламент, в якому немає бiльшостi. Ми програли рiк у сенсi законодавчої дiяльностi та полiтичної стабiльностi... Тому вiдповiддю на те, як знаходити вихiд, є або створення нової коалiцiї – проте такої можливостi я не бачу, хоча це питання винятково парламентських сил, – а друге – це достроковi вибори», – цитує главу держави його прес-служба.

Ющенко також пiдтвердив готовнiсть до одночасного проведення президентських виборiв, але вказав на низку умов, якi пiдтвердять доцiльнiсть таких крокiв. Зокрема, має бути змiнена система виборiв до Верховної Ради, яка повинна передбачати вiдкритi списки кандидатiв, та має бути скасована депутатська недоторканнiсть до проведення самих виборiв.

За словами Президента, найкраще це зробити через внесення змiн до Конституції.

Крім того, Ющенко вкотре заявив, що балотуватиметься на посаду Президента, i категорично вiдкинув варiант передачi влади.

Верховна Рада призначила чергові вибори глави держави на неділю, 17 січня 2010 року.
XS
SM
MD
LG