Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 23:29

Переговори щодо ситуації в Гондурасі завершилися нічим


Переговори щодо врегулювання ситуації у Гондурасі, які відбувалися у Коста-Ріці, завершилися безрезультатно.

Представники тимчасового уряду Гондурасу відкинули запропонований президентом Коста-Ріки Оскаром Аріасом план врегулювання з поверненням до влади усуненого й вигнаного з країни президента Мануеля Селаї.

Відтак Селая заявив, що починає організовувати в Гондурасі повстанський рух на свою підтримку, і «ніщо не зупинить» його від повернення до країни найближчими вихідними.

План врегулювання передбачав, зокрема, загальну політичну амністію для всіх сторін конфлікту, а також повернення Селаї на посаду президента до кінця його терміну, що збігає в січні наступного року; при цьому Селая мав би очолити уряд національної єдності, в якому мали б узяти участь і його супротивники.

Президент Коста-Ріки, який є лауреатом Нобелівської премії миру 1987 року за врегулювання конфліктів у Центральній Америці, виступав посередником на переговорах.

Скинутий президент Селая заявляє, що відновлення його на посаді – головна умова будь-якої угоди. Нинішня влада Гондурасу категорично відкидає таку можливість.

Американські держави, включно зі США, інші країни світу й міжнародні організації засудили переворот у Гондурасі як відступ від демократії й заявили, що далі вважають Селаю за президента країни і вимагають повернути його на посаду.

Міжнародні банки заморозили кредити Гондурасові, а низка держав наклала на цю країну власні санкції.

У самому ж Гондурасі заявляють, що Хосе Мануеля Селаю Росалеса усунули саме за численні порушення Конституції й законодавства і здійснили це цілком законно, за рішенням Верховного суду й зі згоди парламенту.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG