Доступність посилання

ТОП новини

Стадіони до Євро доведеться переобладнувати…


Проект львівського стадіону (фото прес служби львівської міськради)

Львів – Експерти УЄФА оприлюднили нові вимоги, яким мають відповідати усі стадіони до Євро-2012 та Євро-2016. У Донецьку стадіон уже збудований, у Харкові обіцяють завершити усі роботи до кінця року, а у Львові тільки зводять фундамент майбутньої спортивної арени. У Львові цими днями перебувала робоча група УЄФА, яка відповідатиме за управління стадіоном під час футбольних матчів.

Нові вимоги міжнародної футбольної інституції стосуються облаштування навколишньої території, де мають бути виділені 18 тисяч квадратних метрів для облаштування зони для прийому бізнес-партнерів УЄФА. Відтак необхідно провести туди електроенергію, водопостачання, каналізацію. А це додаткові грошові витрати.

Також площа кімнати допінг-контролю має бути удвічі більшою, оскільки тепер у спортсменів беруть на аналіз кров. Тобто, усі побажання УЄФА стосуються самої організації роботи стадіону під час проведення футбольних матчів.

Оскільки на львівському стадіоні лише встановлюють фундамент, усі ці побажання УЄФА можуть бути внесені у проект.

Олег Засадний, керівник департаменту з підготовки до Євро 2012 Львівської міськради, зазначив: «Угоди підписані з кожним містом щодо будівництва стадіону і враховані усі вимоги. У нас немає проблем, ми в процесі будівництва, можемо розширяти території, площі. А ось Донецьк уже збудував стадіон. Я не думаю, що вони зможуть щось там ламати чи перебудовувати. Це просто нереально. Але це не вимоги, це побажання».
Будівницвто стадіону (фото прес-служби львівської міськради)


За словами Олега Засадного, нові побажання УЄФА будуть обговорюватись спільно українцями і поляками з експертами міжнародної організації. Також Львівська міськрада надала УЄФА на розгляд проект подальшого використання спортивної футбольної арени, після 2012 року. Мерія планує, що європейського рівня стадіон буде використовуватись для міжнародних футбольних матчів і для концертів. А розбудувати і розвивати територію довкола стадіону мають інвестори.

Аеропорт – головний біль Львова

До 31 липня УЄФА зобов’язало Україну надати чіткий план щодо вирішення усіх питань, які стосуються Євро. Зокрема, Міністерство транспорту має вказати, хто і за які гроші будуватиме термінал львівського аеропорту.

Кабінет міністрів має намір зменшити фінансування проекту нового терміналу львівського летовища на 30%. Існуючий інвестиційний проект із будівництва нового терміналу сягає 130 мільйонів доларів. Наразі не відомо, чи проект пройшов державну експертизу. Донині не оголошений конкурс на визначення інвестора з будівництва нового терміналу летовища. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяла у Львові ще 25 червня, що інвестиційний конкурс буде оголошений найближчими днями.

У львівській міськраді не розуміють, чому уряд затягує час. Адже львівський аеропорт – єдиний об’єкт у Львові, оцінений експертами УЄФА червоним рівнем ризику. А це означає лише одне: Львів може бути позбавлений права приймати Євро-2012.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG