Доступність посилання

ТОП новини

Євген Вілінський: Підготовка Євро-2012 вимагає спільних надзусиль України та Польщі


У Львові будівництво стадіону лише починається. Фото 25 червня 2009 року

Київ – Як вплине візит голови польського уряду Дональда Туска в Україну на підготовку до Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році? Які найгостріші проблеми виникають під час підготовки до чемпіонату і що треба зробити для їх подолання? На ці та інші питання Радіо Свобода відповів начальник Головного управління з «Євро-2012» у Києві Євген Вілінський.

– Які питання порушуватимуться під час українського візиту прем’єр-міністра Польщі? Які наслідки матиме цей візит?

– Це ознайомлювальний візит. Головна мета – не ухвалення рішень, а взаємне інформування про перебіг підготовки до чемпіонату, про те, як ті чи інші міста України та Польщі готуються до чемпіонату і чи є в польської сторони можливості допомогти, наприклад, Львову, в підготовці до Євро-2012.

– А якої саме допомоги потребує зараз Львів?

– Під час чемпіонату Львів хоче залучити потужності Краківського та інших польських аеропортів. Крім того, для Львова буде корисний досвід польських інвесторів щодо розбудови готельної інфраструктури.

– Які найбільші проблеми щодо підготовки до Євро-2012?

– Головні проблеми стосуються стадіонів Києва та Львова. Зокрема, у Києві потрібно, щоб інвестори звільнили довкола стадіону так звані зони гостинності для того, щоб там можна було розмістити об’єкти УЄФА, заклади харчування та інші об’єкти інфраструктури. Відповідна домовленість із інвесторами вже досягнута. Що стосується Львова, то там найгострішим є питання надання державних гарантій та подальшого фінансування будівництва стадіону.

– А транспортна система України готова вона приймати вболівальників?

– Дороги не є першочерговим критичним об’єктом. УЄФА вважає, що більшість уболівальників усе-таки буде діставатися України повітряним транспортом, винятком у цьому плані є лише Львів. Тому пріоритетним є будівництво аеропортів – Львівського, нового терміналу в київському аеропорту «Бориспіль», – і, звісно, завершення будівництва аеропортів Донецька і Харкова.

– Чи вдасться завершити ці та інші роботи вчасно?

– Поки що ми йдемо у межах графіку. Але час неухильно зменшується, і це вимагає спільних надзусиль від України та Польщі, причому і на урядовому, і на місцевому рівні. На жаль, в Україні існує проблема з фінансуванням, у першу чергу – з державного бюджету. Для прикладу, у Києві при запланованих півмільярда гривень із бюджету за півроку надано лише 10 мільйонів.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG