Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 19:22

РНБО: порушення угод про ЧФ з боку Росії – неповага до України


Дедалi частiшi порушення вiйськовослужбовцями Чорноморського флоту Росії українського законодавства i угоди про статус та умови його перебування на територiї України спрямованi на посилення напруженостi мiж двома країнами, заявляє Рада нацбезпеки й оборони України.

У заявi апарату РНБО щодо фактiв порушень росiйською стороною угоди про статус та умови перебування Чорноморського флоту Росії на територiї України мовиться, що такі порушення носять системний характер.

«Командування Чорноморського флоту РФ, незважаючи на застереження українських компетентних органiв i заяву Мiнiстерства закордонних справ України, продовжує iгнорувати положення зазначеної двосторонньої Угоди, мiжнародне право i законодавство України. У результатi, наражає на серйозну загрозу життя жителiв Севастополя та нацiональну безпеку України», – зазначають у РНБО.

«Створюється враження, що нам свiдомо намагаються продемонструвати неповагу до нацiонального суверенiтету i примусити звикнути, що такi самочиннi дiї росiйських збройних сил стануть звичним явищем. Мета – посилити напруженiсть мiж двома країнами», – йдеться в заяві РНБО.

У Радi нацбезпеки водночас наголошують, що Україна, незважаючи на такi випадки «залишається вiрною принципам стратегiчного партнерства з Росією i робитиме все для збереження миру, добросусiдства та iсторичної спорiдненостi народiв».

Вчора українські правоохоронці в Севастополі вже втретє цього місяця зупинили колону спецiальних автомобiлiв-ракетовозiв однiєї з вiйськових частин Чорноморського флоту Росії. Вони без належного узгодження з уповноваженими органами України транспортували мiськими вулицями крилатi протикорабельнi ракети.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG