Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:38

Ющенко: Розкол у церкві має бути подоланий


Патріарха Московського і Всія Руси Кирила (ліворуч) зустрічає біля своєї резиденції Президент України Віктор Ющенко. 27 липня 2009 р.

Церковний розкол негативно впливає на соціальну стабільність в Україні, заявив Президент Віктор Ющенко в понеділок після зустрічі з предстоятелем Російської православної церкви Кирилом

«Православне возз’єднання – це не тільки проблема церковна... це проблема, що накладає відбиток на соціальну стабільність», – заявив Президент.

Ющенко зазначив, що влада не втручається в справи церкви, однак не може залишатися осторонь від настільки важливого для країни питання.

Президент також вказав на важливість того, щоб це питання обговорювалося всіма духовними лідерами й висловив упевненість у тому, що церковний розкол в Україні буде подоланий.

Водночас глава держави назвав «дуже важливим для України» візит патріарха Кирила.

«Цей візит є важливим, тому що цей візит духовний», – наголосив Президент.

Президент України Віктор Ющенко (у центрі), Патріарх Московський і Всія Руси Кирило (ліворуч) і митрополит Київський Володимир під час покладання квітів до меморіалу жертвам Голодомору у Києві
Віктор Ющенко подякував патріарху РПЦ за вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. При цьому глава держави зазначив, що Україна не вважає провиною Росії й російського народу Голодомор 1932-33 років.

Ющенко висловив сподівання на «позитвні сигнали»

Україна сподівається отримати багато позитивних сигналів, яких потребує православ’я, під час візиту предстоятеля Російської православної церкви Кирила. Про це заявив український Президент Віктор Ющенко на початку зустрічі з патріархом РПЦ, повідомила прес-служба глави держави.

Президент висловив сподівання на продовження діалогу щодо перспектив розвитку православ’я в Україні, який українська сторона, за його словами, дуже цінує.

За оцінкою Ющенка, в Україні православ’я має сприятливі умови для розвитку, свідченням чого є відновлення і передання церкві соборів, храмів та інших культових споруд.

Президент України висловив переконання, що державна політика щодо церкви є правильною, хоча в українському православ’ї є проблеми, «зокрема існування чотирьох православних конфесій».

За словами Ющенка, ця проблема дісталася Україні у спадок і є не лише проблемою України й українського православ’я.

Зі свого боку патріарх Кирило, відзначаючи історичну роль Києва у розвитку православ’я, зазначив, що Київ для нього – «наш руський Єрусалим і Константинополь в одній особі». Тому свій візит до України патріарх розглядає не лише як пасторський, а й вбачає в ньому паломницьку місію, передала слова глави РПЦ прес-служба Президента України.

Патріарх Кирило: помісна церква в Україні є

Предстоятель Російської православної церкви заявляє, що в Україні вже існує помісна православна церква, і членами її мають бути всі православні віряни, незалежно від їхньої політичної орієнтації.

«Ця церква, пане Президенте, існує. Якби її не було, не було б сьогодні України», – сказав патріарх Кирило Президентові Віктору Ющенку після відвідування в понеділок пам’ятника жертвам Голодомору.

За словами патріарха, помісна церква існує вже тисячу років – вона була заснована «великим впливом хрещення Русі, яке здійснив святий рівноапостольний князь Володимир».

Водночас предстоятель РПЦ заявив, що «рани, які існують на тілі цієї церкви, необхідно спільно лікувати». А зцілення, за його словами, «буде можливе тоді, коли всі ми зможемо у своїй свідомості зрозуміти дуже важливу істину: паствою церковною є всі хрещені православні люди, незалежно від їхньої політичної орієнтації, симпатій і антипатій».

При цьому Кирило зазначив, що він, як патріарх Московський і всія Русі вважає себе відповідальним за розвиток церкви у всіх країнах, що належать до його патріархії.

«Патріарх – це батько для всіх, поза залежністю від тих, яких кольорів паспорт у кишені, у якій державі ми живемо... я, як патріарх, докладу всіх зусиль, щоб по милості Божій запобігти поділу», – сказав він.

Релігійні лідери застерігають патріарха Кирила від політичних заяв

Релігійні лідери України висловлюються за незалежність українського православ’я і застерігають патріарха Кирила від політичних заяв. Про це йдеться у заявах предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета, митрополита Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Мефодія та глави Української Греко-католицької церкви кардинала Любомира Гузара.

Релігійні лідери зазначають, що намір патріарха РПЦ відвідати вірян в Україні є природним, і вони вітають цей намір.

Водночас, як заявляє предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, «разом із церковними справами Російський патріарх буде прагнути облаштувати і справи політичні. Бо хоча на патріаршому престолі Москви владика Кирило перебуває лише півроку, насправді саме він як керівник Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату протягом останніх майже двадцяти років значною мірою провадив політику РПЦ щодо України... Він несе відповідальність за використання структур Московського патріархату в Україні як знаряддя російської державної політики».

Кардинал Любомир Гузар застеріг патріарха Кирила від використання церкви як знаряддя, за допомогою якого Росія хотіла б не допустити повної самостійності України. «Не є таємницею те, що Росія хоче зберегти Україну під своїм впливом, що вона не погоджується з нашими прагненнями як держави і як народу... Якщо Церква, не дай Боже, стане засобом утримання України як частини Російської держави, то це дуже небезпечна гра», – йдеться в заяві кардинала.

Зі свого боку, предстоятель Української автокефальної православної церкви, митрополит Мефодій, звертаючись до пастви та духовенства, закликав їх «із розумінням та толерантністю поставитися до високого церковного гостя, який подорожуватиме Україною».

Він також висловив очікування, які покладає на візит Московського Патріарха. «Ми молимося, щоб ця проща до святої київської землі стала для нового предстоятеля Руської Церкви точкою відліку для вироблення нової – вільної від ідеологічних стереотипів – позиції Московського патріархату стосовно українського церковного питання», – йдеться у заяві предстоятеля УАПЦ.

Патріарх РПЦ Кирило: Київ – «спільний Єрусалим» для України й Росії

Патріарх РПЦ Кирило і предстоятель УПЦ Московського патріархату, митрополит Київський Володимир. Київ, 27 липня 2009 р.
Предстоятель Російської православної церкви Кирило закликає зберегти духовну єдність народів України та Росії. «Якщо хочете, Київ – це наш спільний Єрусалим, звідси пішла віра православна», – сказав патріарх після молебню на Володимирській горі в Києві.

«Молячись тут, біля спорудженого святому князеві пам’ятника на березі нашої спільної хрещальної купелі, ми свідчимо про те, що заповіт нашого духовного прародителя живе і торжествує в історії, що ми, спадкоємці Володимирового хрещення, живучи в різних державах, свято зберігаємо заповідану ним духовну єдність», – наголосив патріарх.

Предстоятель РПЦ закликав разом молитися «за благо та процвітання України, про світ і згоду її громадян, про дружбу і братерство споріднених народів, що вийшли з дніпровської купелі, про нашу нерозривну духовну і церковну єдність».

Народний депутат, лідер Партії регіонів Віктор Янукович на відправі у Києві з Патріархом Кирилом. 27 липня 2009 р.
Патріарх Кирило прибув у понеділок до України з 10-денним візитом, вперше як предстоятель РПЦ.

Щодо того, чи планує патріарх зустрічатися з представниками Української православної церкви Київського патріархату, Кирило відповів, що «не має наміру зустрічатися ні з ким, окрім тих людей, яких визначено за програмою візиту». Проте додав, що «одержав відповідні запити, і ми думатимемо, як відповісти на ці запити».

Напередодні прибуття патріарха Кирила до Києва, в інтерв’ю Радіо Свобода предстоятель Української православної церкви Московського патріархату, митрополит Київський Володимир сказав, що в українському православному розділеному середовищі є й свої особливі проблеми. «Найголовніша з них – це пошук порозуміння, щоб мати надію на об’єднання. Жорсткі методи тут не допоможуть. Вирішити проблему може діалог. Якщо вести його в хорошому настрої, то можна досягнути результату. Навіть ті, хто різко виступає проти УПЦ (МП), як «московської церкви», при доброму діалозі змінюються й стають толерантнішими. Там де можна, ми ведемо такий діалог, наприклад, з Українською автокефальною церквою. Тут ми маємо непогані результати».

За словами предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату, «з Київським патріархатом ми не можемо поки вступити в діалог, бо згідно з правилами, через відлучення від церкви їхнього лідера той, хто веде з ними навіть побутове спілкування, той підлягає загальному покаранню».

********
Під час хресного ходу від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври сталася сутичка між представниками УНА-УНСО, які проводили акцію протесту проти візиту Кирила, та представниками російського козацтва.

За повідомленням правоохоронців, козаки намагалися відібрати плакати, з якими стояли активісти УНА-УНСО. Розвиткові конфлікту зашкодили міліціонери, відтіснивши козаків та унсівців у різні боки.

Майже 700 паломникiв прибули автобусами до Києва для участi в богослужiннях за участю патрiарха Кирила, який перебуває з вiзитом у столицi України, повідомили в ДАІ Києва.За повідомленням, очiкується, що вiряни прибуватимуть до Києва і у вiвторок.У міліції також нагадали, що близько 5,5 тисяч правоохоронців, зокрема резерв, упродовж трьох днiв перебування глави РПЦ у Києвi забезпечуватимуть охорону громадського порядку в мiсцях проведення релiгiйних заходiв за участю патрiарха.

Патріарх Кирило: Голодомор – спільна трагедія українців і росіян

Предстоятель Російської православної церкви Кирило закликав сприймати Голодомор як одну спільну історичну трагедію, як для росіян, так і для українців.

Про це він заявив після відвідування разом із Президентом України Віктором Ющенком пам’ятника жертвам масового Голодомору.

Патріарх закликав усіх вірян молитися, щоб така трагедія ніколи не повторилася, а також, «щоб ніщо з цих трагічних подій нашої історії не сприймалося як перешкода для братського спілкування».

Також Кирило висловив сподівання, що Голодомор і пов’язані з ним «трагічні обставини нашої історії» не спричинять розвитку «братоненависницької історіософії».

Патріарх розповів, що голод 1932-33 років безпосередньо стосувався і його родини. Саме в цей час засудили до 30 років таборів за сповідування православ’я діда нинішнього патріарха. Його сім’я, що проживала в той час у Поволжі, також була змушена страждати в голодні часи.

Сьогодні Президент Віктор Ющенко й патріарх Кирило разом вшанували пам’ять жертв Голодомору – поклали квіти й горщики зі свічками до Меморіалу жертв Голодомору у Києві.

У Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Синоду РПЦ

Засідання Священного синоду Російської православної церкви за участю патріарха Кирила відбулося в понеділок у Києво-Печерській лаврі в столиці України, повідомив голова синоїдального інформаційного відділу РПЦ Володимир Легойда.

«Це історичне засідання, воно вперше за всю історію церкви проходить у Києві», – сказав Легойда.

За його словами, на засіданні обговорювалися внутрішні питання діяльності РПЦ. Зокрема, були ухвалені рішення щодо зміни складів деяких відділів Російської православної церкви, а також рішення про встановлення міжсоборної присутності РПЦ як дорадчого органу, що працюватиме між засіданнями синоду і проведенням Соборів.

Попередній Синод РПЦ проходив у Санкт-Петербурзі.

Шансів на отримання автокефалії українська церква не має – релігієзнавець

Зміцнення позиції Української православної церкви Московського патріархату – головна мета візиту до України предстоятеля Російської православної церкви Патріарха Московського Кирила. Таку думку висловив в ефірі Радіо Свобода релігієзнавець Андрій Юраш.

За його словами, має відбутися також своєрідне розставлення акцентів у релігійній палітрі України. «Візит Кирила – це своєрідна антитеза до минулорічного приїзду до Києва Патріарха Варфоломія, а по-друге – показати, хто справжній господар в українському релігійному домі», – сказав Андрій Юраш.

Він зазначив, що в найближчій перспективі реальних шансів на отримання не те що автокефалії, а й автономії для української церкви очікувати не варто.

Релігієзнавець також зауважив, що політика Патріарха Кирила спрямована на те, щоб зміцнити проросійські настрої, мінімізувати українофільські тенденції в Українській православній церкві та відсунути на другий план будь-які домагання церковної незалежності, сказав в ефірі Радіо Свобода релігієзнавець Андрій Юраш.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG