Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 14:33

Опозиціонер Атамбаєв поїхав скаржитися на Бакієва до Москви


Киргизький опозиційний лідер Алмазбек Атамбаєв, 23 липня 2009 р.

Прага – Киргизький опозиційний лідер Алмазбек Атамбаєв не визнає результатів президентських виборів, що відбулися в Киргизстані минулого тижня, на них переміг чинний глава держави Курманбек Бакієв. Атамбаєв закликав до широких акцій протесту цього тижня, а сам тим часом поїхав до Москви за підтримкою. Однак чимало спостерігачів вважають, що намагання соціал-демократичного кандидата марні, в Росії не захочуть переглядати свою політику щодо Бакієва.

Центральна виборча комісія Киргизстану оголосила сьогодні остаточні результати голосування, що відбулося 23 липня, офіційно підтверджуючи, що Курманбек Бакієв набрав понад 76 відсотків голосів виборців. Головний суперник Бакієва Алмазбек Атамбаєв отримав лише близько 8 відсотків голосів. Опозиція, однак, заявляє про численні фальсифікації, повторне вкидання бюлетенів.

Атамбаєв оголосив про акції протесту по всій країні, починаючи з 29 липня. І поїхав до Москви, щоб там знайти підтримку у своїх політичних вимогах до влади в Бішкеку. Цей опозиціонер послався на те, що його запросили російські парламентарі на кшталт першого заступника спікера Держдуми Росії Костянтина Затуліна.

«Члени Думи, включно із Затуліним, хочуть, щоб я прибув до Москви і розповів про те, що сталося в Киргизстані. Тому я збираюся розповісти всю правду, – каже Алмазбек Атамбаєв. – Я хочу попередити: якщо російських лідерів спробують втягнути у ці брудні ігри, то це кине тінь на їхню репутацію. Я повернуся у вівторок і проведу велику прес-конференцію. Я глибоко шаную російського президента Дмитра Медведєва, так само, як і прем’єр-міністра Володимира Путіна. Якраз тому вони повинні знати всю реальність ситуації тут».

Однак експерти сумніваються у тому, що в Москві піддадуть сумнівам переобрання Курманбека Бакієва.

Бакієва підтримує Москва


Нинішній киргизький лідер напередодні хвалився покращенням стосунків із Кремлем. На початку липня Бакієв оголосив, що з Росією досягнуті угоди про спільні антитерористичні дії на території Киргизстану. Ще у лютому Москва погодилася надати Бішкеку кредит на суму в 2 мільярди доларів в інвестиційних проектах.

У самому Киргизстані сумніваються у повторенні сценарію Тюльпанової революції, коли демонстрації змінили політичну сцену країни. Політолог із Бішкеку Марс Сарієв каже, що в самій опозиції немає єдності щодо наступних кроків.

«Політична логіка підказує, що опозиція не повинна бути бездіяльною, тому що електорат, який підтримував, зокрема, Атамбаєва, він буде дуже розчарований, він буде відчувати себе обманутим, – зазначає політолог. – Тому Атамбаєв, бажає чи не бажає, мусить вивести людей на акції протесту. Якщо він цього не зробить, то можна сказати, що Атамбаєв на політичній сцені вже не гравець».

Повідомляють також, що понад 10 осіб із опозиції, які були затримані владою в Іссик-Кульській області ще 23 липня, й надалі перебувають під арештом. Серед затриманих є й депутати парламенту Киргизстану.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG