Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 17:06

Українські інтелектуали написали листа до ЄС і США


Україна може і має зробити свій внесок у безпеку, стабільність і процвітання Європи та є ключовою для подальшого розширення простору свободи і демократії на Сході Європи. Про це йдеться в листі ініціативної групи громадських і політичних діячів України до адміністрації США, урядів та громадськості країн ЄС.

«Ми – інтелектуали і політики, урядовці і громадські діячі, фахівці і бізнесмени, науковці і журналісти – написали цього листа, бо для нас Україна є не просто позначкою на географічній карті. Ми незгодні миритися з тим, щоб нашу країну використовували як місце для присвоювання нечесних статків. Ми хочемо жити в сучасній демократичній правовій державі, яка захищатиме інтереси відповідальних громадян, а не здирників, керуватиметься верховенством права, а не клановими інтересами», – мовиться в листі.

Для цього автори листа закликають лібералізувати візовий режим між Україною та ЄС і США, розвивати співпрацю Україна-НАТО, сприяти збільшенню прозорості енергетичного ринку України та його інтеграції до загальноєвропейської системи.

Політика «Східне партнерство» повинна стати дієвим інструментом модернізації України й інших країн-учасників, а не відкупним внеском від Брюсселю, наголошують автори звернення.

Листа до ЄС і США підписали, зокрема, письменник Юрій Андрухович, колишній секретар РНБО Володимир Горбулін, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG