Доступність посилання

ТОП новини

ЄС чекає подальшої демократизації Білорусі


Європейський Союз сподівається на подальшу демократизацію Білорусі. Про це заявив сьогодні після засідання Трійки ЄС-Білорусь міністр закордонних справ головуючої в ЄС Швеції Карл Більдт.

«Ми сподіваємося, що Білорусь може і виконає зобов’язання для подальшого покращення відносин», – сказав міністр.

Він висловив своє задоволення можливістю продовжувати політичний діалог з Білоруссю, в тому числі, щодо таких питань як ситуація із захистом прав людини.

За словами Більдта, в ході сьогоднішнього засідання, сторони, зокрема, обговорили труднощі при реєстрації політичних партій, скасування смертної кари, а також економічну ситуацію та співпрацю в рамках ініціативи «Східне партнерство».

Зі свого боку, комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер повідомила, що у вересні розпочнеться процес перегляду досягнень Білорусі в сфері демократизації суспільства, який планується завершити у листопаді.

«Ми готові підтримати Білорусь, якщо вона продовжить рух до демократизації», – сказала комісар.

Міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов заявив, що Білорусь хоче активніше співпрацювати з Євросоюзом. За його словами, в Мінська, як і у Брюсселя, є певні очікування щодо посилення двосторонньої співпраці.

Зокрема, Мартинов зазначив, що спрощення візового режиму є завжди пріоритетним питанням. «Наші громадяни не можуть прийняти те, що вони мають платити удвічі більше за візи, ніж сусіди, і проходити тривалу процедуру (отримання віз)», – сказав голова МЗС.

Щодо економічної співпраці між Білоруссю і Євросоюзом Мартинов зазначив, що його країна хотіла б отримати такий торгівельний режим з ЄС, як США, Канада чи Японія.

Сьогодні в Брюсселі відбулося засідання Трійки ЄС-Білорусь на рівні міністрів закордонних справ.
XS
SM
MD
LG