Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:30

Патріарх Кирило: ревізія історії – неприйнятна


Глава Росiйської православної церкви патрiарх Кирило заявляє про неприйнятнiсть ревiзiї iсторiї, особливо iсторiї Великої Вiтчизняної вiйни.

«Брехня iсторична породжує брехню сучасного життя. На брехнi не можна побудувати людського благополуччя, на брехнi не можна побудувати людського щастя. Якщо ми створюємо хибнi iсторичнi концепцiї, ми диявольську брехню, а диявол – батько брехнi, закладаємо в основу буття народу. Й такi експерименти не проходять», – заявив голова РПЦ сьогодні в прямому ефiрi телеканалу «Iнтер».

Патріарх нагадав, що нещодавно Рада Європи ухвалила постанову, яка «ставить на один рiвень нацизм i сталінізм».

«Я зовсiм не є прихильником або захисником тiєї сталiнської епохи. У мене свiй полiтичний погляд i свiй бiль, пов’язаний iз цiєю історією», – зазначив Кирило.

Порiвнюючи цi режими, вiн сказав, що «й у нацизмi, й у сталiнiзмi є репресiї, i проти свого власного народу теж, як i в багатьох iнших режимiв, якi iснували».

«Але чим нацизм вiдрiзняється вiд будь-якої iншої системи? Вiн вiдрiзняється своїм людиноненависництвом... Це полiтика й фiлософiя, яка виправдовувала будь-яку людську жорстокiсть, яка мала на метi знищення людей. От чому ще не можна ставити все на один рівень», – сказав глава РПЦ.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG