Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 09:48

Київ діяв самостійно, а не під тиском Москви – співробітник МЗС


Міністерство закордонних справи України призупинило рішення про висилку генерального консула Росії в Одесі Олександра Грачова до «дзеркальної відповіді» Росії щодо Генерального консула України в Санкт-Петербурзі Наталії Прокопович.

Про це повідомив УНІАН співробітник МЗС України.

Зокрема, він наголосив, що в МЗС України вкрай здивовані інтерпретацією подій, пов`язаних з останнім дипломатичним скандалом в українсько-російських відносинах. Попри численні роз`яснення в ЗМІ, існує абсолютно неадекватна оцінка рішення МЗС України щодо Генерального консула Росії в Одесі, додав він.

«Насправді ситуація така, що на зустрічі в українському зовнішньополітичному відомстві 28 липня саме на прохання тимчасового повіреного у справах Росії в Україні Всеволода Лоскутова було прийнято рішення тимчасово призупинити дію рекомендації про дострокове припинення місії Генконсула Росії в Одесі», – сказав співробітник МЗС України.

За його словами, російські колеги аргументували своє прохання тим, що рівень генеральних консулів є, по суті, політичним і відповідна висилка спровокує вкрай серйозне загострення двосторонніх відносин.

У Києві погодилися піти назустріч російській стороні, зробивши водночас однозначне попередження Грачову, що будь-який його крок, який можна буде розглядати як несумісний з дипломатичним статусом, призведе до його висилки, додав він.

«І у нас вже є підстави стверджувати, що відповідний сигнал правильно зрозуміли всі дипломатичні представники Росії в Україні», – відзначив він.

При цьому він наголосив, що всі ці рішення ухвалювалися за день до того, як стало відомо про «дзеркальну відповідь» МЗС Росії і бажання вислати Генерального консула України в Санкт-Петербурзі.

«Отже говорити про те, що Київ відступив під тиском Москви, не має абсолютно жодних підстав», – сказав він.

Крім того, за його інформацією, жодної ноти, яку нібито відкликав МЗС України, в природі не існує. Всі рекомендації української сторони було доведено до відома Лоскутова в усній формі, що відповідає дипломатичній практиці.

«Більше того, Москва вмовляла Київ залишити також старшого радника Віктора Лисенка, але МЗС України залишився непохитний, хоча ми і розуміли, що Росія спробує відповісти максимально болюче, що й сталося: з Москви виїжджає радник Ігор Березкін, який був одним з найкомпетентніших дипломатів в українському посольстві», – сказав співробітник українського зовнішньополітичного відомства.

«У світлі всього цього українським дипломатам дуже неприємна та хвиля критики, що її розгорнули в українських ЗМІ, пов`язана з елементарним нерозумінням особливостей дипломатичних відносин і вінегретом з інформації», – наголосив співробітник МЗС України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG